Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Policja dbała o bezpieczeństwo podczas aukcji koni w Janowie Podlaskim

W miniony weekend funkcjonariusze bialskiego garnizonu policji dbali o bezpieczeństwo podczas aukcji koni w Janowie Podlaskim. W zabezpieczeniu uczestniczyły też cieszące się ogromnym zainteresowaniem patrole konne. Dodatkowo na terenie stadniny wystawiono policyjne stoisko. Oprócz informacji profilaktycznych i prezentacji sprzętu na przygotowanym stoisku można było dowiedzieć się jak wygląda służba w Policji oraz dobór do formacji.

Policjanci bialskiej jednostki i janowskiego komisariatu zabezpieczali aukcję. Odpowiedzieliśmy również na zaproszenie przygotowując stoisko policyjne. Na odwiedzających czekało szereg atrakcji. Funkcjonariusze przygotowali pokaz sprzętu wykorzystywanego w służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt PZ, w skład którego wchodzą: specjalny kask ochronny, kamizelka przeciwuderzeniowa, pałka szturmowa oraz tarcza ochronna. Wyposażenie jest wykorzystywane między innymi podczas zabezpieczeń imprez masowych.

Dzieci chętnie siadały kierownicą radiowozu i motocykli by zrobić pamiątkowe zdjęcie. Wiele emocji tych młodszych i starszych wzbudziły konne patrole, które zostały oddelegowane z jednostek na terenie kraju, by na co dzień dbać o bezpieczeństwo wschodniej granicy Państwa.

Na naszym stoisku nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa, w związku z trwającymi wakacjami. Rozmawialiśmy z dziećmi o bezpiecznym wypoczynku nad wodą oraz w miejscu zamieszkania. Przygotowaliśmy też informacje dla wszystkich którzy są zainteresowani służbą w Policji. Podczas pikniku mogli dowiedzieć się jakie wymagania należy spełnić by zostać jednym z nas.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama