Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Akademia Bialska wręczyła dyplomy absolwentom fizjoterapii (film) (galeria)

17 lipca w Akademii Bialskiej odbyła się uroczysta akademia, podczas której absolwentom jednolitych studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia zostały wręczone dyplomy ukończenia studiów wyższych.

Wydarzenie to organizowane jest w Akademii Bialskiej po raz pierwszy na kierunku fizjoterapia. Inicjatorem tej uroczystości jest Krajowa Izba Fizjoterapeutów, które przedstawicielka mgr Ewelina Okoniewska wzięła udział we wręczeniu dyplomów absolwentom.

Tego dnia dyplomy odebrało 22 absolwentów kierunku fizjoterapii, którzy uzyskali absolutorium w roku 2022/2023. – To nie wszyscy z tego rocznika, bo trzy osoby jeszcze podejdą do egzaminów dyplomowych w drugim terminie – przybliża szczegóły dr Joanna Baj – Korpak, kierownik Zakładu Fizjoterapii Akademii Bialskiej. – Nasi studenci wychodzą stąd z bardzo bogatą teczką, dodatkowymi uprawnieniami i mogą śmiało szukać pracy. Myślę, że ta praca na nich czeka.

Jestem bardzo zadowolony, pięć lat minęło bardzo szybko. Najważniejsze rzeczy, z których można było czerpać jak najwięcej, to bardzo wykształcona kadra, która głównie składa się z praktyków wykonujących dany zawód. Od nich mogliśmy zdobywać jak najświeższą wiedzę, która jest cały czas aktualizowana zgodnie z najnowszymi wytycznymi – podkreśla jeden z tegorocznych absolwentów Akademii Bialskiej Patryk Czech. – Polecam ten kierunek osobom bardzo empatycznym, które chcą pomagać innym. Myślę, że to wspaniała rzecz darować komuś nowy stan funkcjonalny, dzięki któremu będzie mógł wdrożyć się w życie codzienne i wrócić do pełnej funkcji.

Bardzo jest nam miło, że studenci w swoich wypowiedziach tak dobrze wyrażali się na temat uczelni i osób, z którymi miały zajęcia. Wdzięczność osób, dla których poświęcaliśmy się przez ostatnie lata, jest czymś bardzo dla nas ważnym. Pełnimy misję kształcenia młodzieży w naszym regionie, a ta młodzież jest rzeczywiście wykształcona bardzo dobrze i jest duża radość, że w dalszej swojej pracy zawodowej będzie sławiła imię Akademii Bialskiej – zauważa rektor Jerzy Nitychoruk.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki / Gwalbert Krzewicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama