Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Policyjne stoisko na targach pracy

Przed weekendem w hali widowiskowo-sportowej AWF odbyły się Targi Pracy i Edukacji. Swoje stoisko wystawiła również Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej. Wszyscy, którzy chcą związać swoją przyszłość z mundurem policyjnym uzyskali tam informacje na temat poszczególnych etapów rekrutacji, a także wykształcenia i predyspozycji niezbędnych do wykonywania tego zawodu.

W miniony piątek w hali widowiskowo-sportowej AWF w Białej Podlaskiej odbyły się Targi Pracy i Edukacji. Organizatorami targów było Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej oraz Akademia Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego w Warszawie, Filia w Białej Podlaskiej. Podczas targów swoje oferty przedstawiali m.in. pracodawcy oraz agencje pośrednictwa pracy. Stoisko informacyjne przygotowała również Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej. Osoby poszukujące pracy miały możliwość bezpośredniego uzyskania szczegółowych informacji dotyczących służby w Policji. Funkcjonariusze przybliżyli osobom zainteresowanym zawód policjanta, a także poszczsególne etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Na odwiedzających nas czekała dodatkowa atrakcja, spotkanie z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusz przybliżył specyfikę swojej pracy. Opowiedział też o ciekawych przypadkach z jakimi spotkał się podczas służby. Na spotkanie funkcjonariusz zabrał ze sobą walizkę z „policyjnymi akcesoriami”, z których korzysta się przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych. Technik przedstawił również niektóre sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów biologicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama