Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wycieczką i biesiadą zakończyli senioralny projekt „Z Generacją 6.0 – życie zaczyna się dopiero…”

Wycieczką rowerową do zabytkowego kościółka w Horbowie i małą biesiadą w klimatycznej karczmie przy pysznych pierogach zakończył się projekt pt. "Z Generacją 6.0 - życie zaczyna się dopiero..." realizowany dla seniorów z gminy Piszczac.

Projekt był finansowany przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie i został pozyskany przez Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe „Żyć Godnie” w Zalutyniu. Projekt prowadziły Barbara Brodacka i Urszula Grabarczyk.

Więcej o projekcie:
„Z Generacją 6.0 – życie zaczyna się dopiero…”. Seniorzy z gminy Piszczac nie mają czasu na nudę! (film) <<==>> LINK

Głównymi założeniami projektu były: przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i kulturowemu osób w wieku 60+, zapobieganie izolacji i aktywizacja społeczności seniorów, przełamywanie barier i stereotypów związanych z osobami 60+, a także poprawa sprawności ruchowej i ogólnej kondycji fizycznej seniorów dzięki zabiegom rehabilitacyjnym i fizjoterapeutycznym. Prowadzone działania miały także na celu podniesienie komfortu codziennego funkcjonowania seniorów, zwiększenie ich dobrostanu psychicznego i rozwijanie postaw optymizmu życiowego.

Wśród zajęć była joga, ćwiczenia ruchowe – zdrowy kręgosłup oraz zabiegi rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne, a dodatkowo zajęcia te były wzbogacane przez warsztaty tematyczne, gdzie bardzo życzliwi prowadzący – instruktorka fitness i rekreacji ruchowej Agnieszka Siedlecka oraz fizjoterapeuta i osteopata Piotr Cydejko dzielili się swoją bogatą wiedzą z seniorami i udzielali porad i wskazówek dotyczących profilaktyki zdrowotnej, jak najdłuższego zachowania sprawności ruchowej i holistycznego podejścia do zdrowia.

Były też spotkania ze specjalistami – pracownikami oddelegowanymi z poszczególnych instytucji – dotyczące bezpieczeństwa seniorów w tzw. sieci, bezpieczeństwa finansowego oraz bezpieczeństwa osobistego i komunikacyjnego.

Nie zabrakło uczty dla ducha – służył temu wyjazd do teatru muzycznego w Lublinie na musical „Skrzypek na dachu”.

Zajęcia w ramach projektu okazały się atrakcyjne dla piszczackich seniorów, którzy chętnie brali w nich udział, bo przecież ciekawi świata i aktywni nie starzeją się nigdy…

Projekt został dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Generacja 6.0 edycja V”.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Barbara Brodacka
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama