Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Mikołajkowy Turniej Break Dance vol. 2 w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

Instruktorzy i tancerze Szkoły Tańca Boogie Town w Białej Podlaskiej oraz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej Ireneusz Długołęcki zorganizowali Mikołajkowy Turniej Break Dance vol.2, który odbył się 3 grudnia w Białej Podlaskiej. W turnieju wzięli udział tancerze instruktora Grzegorza Żyluka. Radio Biper objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Mikołajkowy Turniej Break Dance vol.2 to druga edycja wewnętrznego turnieju tanecznego organizowana przez instruktora tańca Grzegorza Żyluka ze Szkoły Boogie Town. Turniej pozwolił młodym uczestnikom breakingu na swoje pierwsze starcia na prawdziwych zawodach oraz wdrożyć najmłodszych w świat rywalizacji tanecznej. – Co roku tancerzy przybywa, w tym roku jest ich około sześćdziesięciu, z miast Biała Podlaska i Międzyrzec Podlaski. Wyłonimy dziś najlepszego wśród moich tancerzy – mówił podczas imprezy Grzegorz Żyluk. To właśnie jego podopieczni zmierzyli się ze sobą w turnieju. – Znajdujemy się na auli Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej, przygotowaliśmy super wystrój i będziemy się świetnie bawić. Jak widać wraz wejściem na olimpiadę breaking staje się coraz bardziej popularny i dzięki takim akcjom, jak dziś, chcemy pokazać, że jest to kawał świetnego sportu i fajna przyszłość dla dzieciaków.

Obecnie Grzegorz Żyluk szkoli około 70 tancerzy break dance w Białej Podlaskiej i Międzyrzecu Podlaskim. Warto wspomnieć, że od 2020 roku breaking wszedł w szereg dyscyplin olimpijskich i oficjalnie będzie miał swój debiut na igrzyskach w 2024 roku w Paryżu. 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama