Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Piszczac: Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości (film) (galeria)

Gmina Piszczac zaprosiła swoich mieszkańców w dniu 11 listopada do udziału w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Zgromadzeni wzięli udział w mszy świętej oraz uroczystości przy pomniku zlokalizowanym na skwerze.

Obchody zainaugurowała msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, po czym mieszkańcy gminy udali się pod budynek Urzędu Gminy, gdzie miało miejsce uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt sfinansowany w ramach programu „Pod biało-czerwoną”. Po odśpiewaniu hymnu przemaszerowali w asyście pocztów sztandarowych pod pomnik na skwerku, by tam złożyć kwiaty i zapalić znicze w hołdzie poległym za wolność Ojczyzny. Uczestnicy spotkania wysłuchali okolicznościowych przemówień.

Obchodzimy dziś 104 rocznicę odzyskania niepodległości, choć oficjalnie stała się rocznicą dopiero w 1937 r. Nie był to czas łatwy, po 123 latach niewoli mogliśmy w końcu odzyskać biało-czerwone barwy. Nie byłoby tego, gdyby nie zjednoczenie wszystkich środowisk politycznych. Wręcz niebywałe, dzisiaj pewnie niewykonalne  – mówił wójt Kamil Kożuchowski. – Dzisiejsze obchody są bardzo szczególne ze względu na to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą. Wojna na Ukrainie zmieniła podejście do wojny i zagrożenia. Spotkałem się z wypowiedziami mieszkańców „Oby tylko tej wojny nie było” i w tym duchu obchodźmy dzisiaj tą rocznicę. Nasz kraj i tak przez lata wojny ucierpiał. Nam już nie trzeba nowych bohaterów. Życzę państwu spokoju duchowego i zjednoczenia w umysłach i sercach.

 

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac
zdjęcia: Jerzy Gzara
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama