Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Wyciął kilkanaście drzew, a ich pnie przykrył dla niepoznaki mchem

Policjanci z Terespola ustalili sprawcę wyrębu i kradzieży kilkunastu drzew z działki leśnej położonej na terenie gminy Terespol. Sprawca chcąc ukryć swój proceder świeże pnie przykrywał dla niepoznaki mchem. 53-latek podejrzany o ten czyn usłyszał już zarzuty. Na terenie jego posesji policjanci zabezpieczyli pocięte już drewno, które zostało przekazana właścicielowi.

Kryminalni z Terespola, w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że 53-letni mieszkaniec gminy Terespol podejrzewany jest o wyrąb i kradzież drzewa z jednej z działek leśnych na terenie tej samej gminy. Do zdarzenia doszło w okresie od sierpnia do października br.

Policjanci dotarli też do właściciela działki, który na miejscu zdarzenia potwierdził informacje funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu wspólnie z policjantami swojej własności stwierdził, że łupem sprawcy padło 17 drzew różnej grubości. By ich pnie nie rzucały się w oczy, a sprawa nie wyszła na jaw, sprawca przykrył wszystkie pnie mchem. Pokrzywdzony wycenił wartość strat na szkodę 1500 złotych.

W miejscu zamieszkania 53-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli pocięte już drewno. Całość została przekazana właścicielowi, natomiast „amator cudzego mienia” został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama