Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Mundurowi zlikwidowali nielegalny hazard

Bialscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego po raz kolejny uderzyli w nielegalny hazard. Zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz gotówkę w lokalu, w którym jak wynikało z ich ustaleń prowadzone są gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Dodatkowo u jednego z klientów funkcjonariusze ujawnili amfetaminę.

W miniony piątek policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą bialskiej komendy weszli do wytypowanego lokalu na terenie miasta. Z ustaleń wynikało bowiem, że prowadzone są tam gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje.

Podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej zabezpieczono pięć jednostek centralnych komputerów, tablet oraz telefon. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze, gdzie istniało duże prawdopodobieństwo, iż pochodzą z działalności przestępczej.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili również woreczki z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że jest to amfetamina. Nielegalna substancja znajdowała się w kieszeni kurtki jednego z klientów, 38-letniego bialczanina. Mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu”. 38-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzenia gier hazardowych bez zezwolenia prowadzić będą funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Ustawy Kodeks Karny Skarbowy w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie.

Prawo do organizacji gier hazardowych mają tylko podmioty realizujące monopol państwa. Dodatkowo lokalizację takiego miejsca musi zatwierdzić dyrektor właściwej miejscowo izby administracji skarbowej gdyż lokal, w którym odbywają się gry hazardowe nie może być bliżej, niż 100 metrów od szkół, miejsc kultu religijnego, bądź innych ośrodków gry.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama