Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Straciła panowanie nad autem. W organizmie miała ponad 1,5 promila alkoholu

Za kierowanie „na podwójnym gazie” odpowie 19-letnia mieszkanka gminy Piszczac. Nastolatka kierując osobową hondą straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Urządzenie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Teraz o dalszym losie 19-latki zadecyduje sąd. Musi również liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 1.00 w nocy na ulicy Głównej w miejscowości Grabanów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Honda 19-letnia mieszkanka gminy Piszczac, na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad autem. Kobieta zjechała na prawe pobocze, po czym uderzyła w drzewo. W chwili zdarzenia nastolatka była nietrzeźwa. Urządzenie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jej organizmie. Dodatkowo podróżowała autem nie dopuszczonym do ruchu.

W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o rozwagę na drodze.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama