Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Jechał wężykiem ulicami Międzyrzeca. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu, nie posiadał za to uprawnień do kierowania

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 35-latek, który wczoraj wieczorem podróżował ulicami Międzyrzeca Podlaskiego. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany dzięki informacji przekazanej przez świadka zdarzenia. Z relacji zgłaszającego wynikało bowiem, że kierowca skody jedzie wężykiem. Teraz o dalszym losie 35-latka zadecyduje sąd. Mężczyzna musi również liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi.

Wczoraj przed godziną 22.00 dyżurny międzyrzeckiego komisariatu otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że ulicami miasta podróżuje pijany kierowca. Zgłaszający zwrócił uwagę na jadącego wężykiem kierowcę skody. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji. Na ulicy Piłsudskiego mundurowi zatrzymali do kontroli opisany w zgłoszeniu samochód. Za kierownicą osobówki siedział 35-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Potwierdziły się też przypuszczenia zgłaszającego. Badanie stanu trzeźwości wykazało niemal ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz o dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy zgłaszającego. Nietrudno byłoby sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby ten kierowca dalej mógł kontynuować jazdę w tym stanie. Na szczęście są wśród nas osoby, które nie są obojętne wobec łamiących prawo ludzi. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama