Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Rusza budowa kolejnego odcinka ul. Armii Krajowej (film) (galeria)

Już za rok pojedziemy dwupasmową Armii Krajową  na kolejnym odcinku od ul. Janowskiej do ul. Francuskiej. 4 maja odbyło się uroczyste przekazanie placu budowy dla wykonawcy inwestycji  firmy Horeglad.

– Przekazujemy plac budowy kolejnego już odcinka jednej z najważniejszych arterii komunikujących północny kwartał miasta, ul. Armii Krajowej. Pozyskaliśmy na jego budowę dofinasowanie z rządowego Funduszu Polski Ład w ramach programu inwestycji strategicznych – mówi prezydent miasta Michał Litwiniuk.    

Miasto otrzymało na ten cel 12 mln 311 tys. zł. Kwota ta pokrywa 95% kosztów inwestycji. Dwupasmowa arteria w obu kierunkach wyposażona będzie na całym przebiegu w chodniki, ścieżkę rowerową oraz energooszczędne oświetlenie. Na arterii znajdzie się także rondo w miejscu skrzyżowaniu z ul. Żeromskiego. – Chcę serdecznie podziękować panu prezydentowi i władzom miasta, że odważyli się powierzyć tak skomplikowane, ale inżyniersko ciekawe zadanie. Jako bialczanin dołożę wszelkich starań, żeby droga była naprawdę wizytówką naszej pięknej Białej Podlaskiej – zapewnia Leszek Horeglad, prezes Grupy Horeglad.  

Przypomnijmy, że w 2020 roku zbudowany został odcinek ul. Armii Krajowej od skrzyżowania z ul. Augusta Fieldorfa do skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego. – Cieszy mnie to, że jest to arteria, której budowę ujęliśmy w planie budowy dróg, a tym samym realizujemy kolejne z ważnych zadań będących moją obietnicą wyborczą – zaznacza włodarz miasta.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 Responses

  1. Pojedziemy dwupasmówką, o ile jeden pas nie zostanie przeznaczony na parking, tak jak na ul. Sobieskiego. Taniej byłoby od razu zbudować parking i normalną ulicę.

    1. Popieram, zatoki parkingowe w strefie mieszkaniowej są niezbędne. Tam są same bloki , ludzie gdzieś muszą parkować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama