Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wieści z Unii: Europa i USA z pomocą humanitarną dla Ukrainy

W Brukseli odbyło się posiedzenie ministrów spraw zagranicznych Unii Europejskiej, w którym udział wziął między innymi sekretarz stanu USA Antony Blinken. Spotkał się przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen.

„Unia Europejska, jako sąsiad Ukrainy, nie szczędzi wysiłków. Przekazujemy pomoc humanitarną w wysokości 500 milionów euro. Pracujemy nad utworzeniem centrów ochrony ludności w Polsce, na Słowacji i w Rumunii. Współpracujemy z organizacjami międzynarodowymi i organizacjami pozarządowymi, aby utworzyć korytarze humanitarne na Ukrainie. Pilnie potrzebna pomoc humanitarna musi dotrzeć do wszystkich części Ukrainy. Cywile muszą mieć możliwość ucieczki z oblężonych miast.

Unia Europejska po raz pierwszy uruchomiła tzw. dyrektywę o ochronie tymczasowej. Daje ona uchodźcom prawo do pobytu i pracy w UE, dostęp do usług zdrowotnych czy szkół przez co najmniej rok.

Wiemy, że daleko do zakończenia tego konfliktu. Jesteśmy gotowi podjąć dalsze surowe działania, jeśli Putin nie zatrzyma wojny, którą rozpętał. Jesteśmy zdeterminowani, jesteśmy zjednoczeni” – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Przeczytaj całe oświadczenie
https://bit.ly/3KeLhvJ  
#StandWithUkraine

 

 

materiał: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
tekst: Wydział Prasy Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
opracowanie: Radio Biper Biała Podlaska

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama