Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wieści z Unii: Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji

Przewodnicząca Komisji Europejskiej w rozmowie z dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung" powiedziała o jasnych zasadach, które obowiązują w ramach polityki energetycznej i klimatycznej, nawiązując również do rosnących cen energii i sytuacji w Polsce .
„Wiele krajów w Europie z powodzeniem wykorzystało handel uprawnieniami do emisji jako siłę napędową do przejścia na nowoczesną produkcję i wytwarzanie czystej energii. Od lat Polska również pracuje nad zmniejszeniem udziału nieekologicznych źródeł energii. Konieczne są jednak dalsze działania w szczególności w celu oddzielenia cen energii elektrycznej w Polsce od bardzo nieekologicznego węgla.
 
UE oferuje tutaj swoje wsparcie. Fundusze finansowane z handlu uprawnieniami do emisji wspierają w szczególności państwa członkowskie o niższych dochodach w inwestowaniu w innowacyjne technologie i nowoczesne systemy energetyczne. A specjalnie utworzony Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji wspiera przede wszystkim regiony, które mają do przejścia szczególnie długą drogę ku neutralności klimatycznej. Również Polska odniesie z tego duże korzyści”.
 
Przeczytaj cały artykuł 👉
 
 
 
 
materiał: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
tekst: Wydział Prasy Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce
opracowanie: Radio Biper Biała Podlaska
Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama