Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Ujawnili nielegalne przyłącze do sieci elektrycznej

Bialscy policjanci podczas wspólnych działań z pracownikami Zakładu Energetycznego ujawnili na terenie posesji zamieszkiwanej przez 40-letniego mieszkańca miasta nielegalne przyłącze do sieci elektrycznej. Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności sprawy, w tym od jak dawna trwał nielegalny proceder. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kradzież energii elektrycznej grozi do 5 lat pozbawienia wolności

Wczoraj bialscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z pracownikami Zakładu Energetycznego w Białej Podlaskiej weszli na wytypowaną posesję na terenie miasta. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 40-latek może dokonywać nielegalnego poboru energii elektrycznej.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili na strychu budynku nielegalne przyłącze umożliwiające podłączenie instalacji z pominięciem układu pomiarowego. Umożliwiło to mieszkańcowi posesji darmowe korzystanie z energii elektrycznej. Przyłącze zdemontowano i zabezpieczono. Policjanci wyjaśniają teraz wszelkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają między innymi jak długo trwał nielegalny proceder i jakie straty poniósł dostawca prądu.

Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jest to zawsze przestępstwo bez względu na wartość poniesionych strat.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama