Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Piszczac: Projekt Park! Ścieżka edukacyjno – rekreacyjna z parkiem linowym w Zalutyniu!

Z radością informujemy, że już wkrótce na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zalutyniu powstanie Ścieżka edukacyjno – rekreacyjna, która będzie się składać z siedmiu przystanków edukacyjnych, prezentujących walory historyczne i przyrodnicze tego terenu oraz z Bezobsługowego Parku Linowego. Obiekt będzie dostępny zarówno dla wychowanków ośrodka, jak i mieszkańców gminy Piszczac, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Celem projektu jest otwarcie ośrodka dla lokalnej społeczności, integracja społeczna jego wychowanków, utworzenie atrakcyjnego miejsca do wypoczynku, rozwijania zainteresowań, sprawności fizycznej, wielowymiarowego obserwowania i poznawania świata. Z bezobsługowego parku linowego bezpiecznie będą mogły korzystać nawet osoby o ograniczonej sprawności. W ramach projektu będą prowadzone działania rekreacyjne i edukacyjne integrujące lokalne środowisko. Na terenie Ośrodka będzie również dostępne boisko, kort tenisowy, plac zabaw z siłownią zewnętrzną, miejsce na ognisko, wiata ze stołem i ławkami oraz oczko wodne i ogródek sensoryczny, sprzyjające wypoczynkowi i wielozmysłowej stymulacji.

Mamy nadzieję, że otwarcie Ośrodka dla lokalnej społeczności będzie sprzyjało pokonywaniu barier i stereotypów. Chcemy pokazać, że osoby z niepełnosprawnością potrafią wytrwale pracować, dążyć do celu i dzielić się z innymi. Zaangażowanie społeczności Ośrodka i mieszkańców gminy Piszczac podczas wspólnej pracy nad realizacją projektu pomoże zbudować poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za naszą Małą Ojczyznę. Uroczyste zakończenie projektu w formie pikniku rodzinnego jest planowane na czerwiec 2021 roku.

Środki na realizację tej inwestycji w wysokości 30 000 zł pochodzą z programu „Moja Mała Ojczyzna” IV edycja Fundacji BGK i zostały pozyskane przez Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe „Żyć Godnie” w Zalutyniu. Niestety wystarczą one na pokrycie tylko części wydatków związanych z projektem. Dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy chcieliby wspomóc tę wspaniałą inicjatywę, o wsparcie finansowe. Niejednokrotnie mogliśmy się przekonać, że wokół nas jest wielu życzliwych i wspaniałomyślnych ludzi. Mamy nadzieję, że i tym razem będziemy mogli na Was liczyć.

Stowarzyszenie Społeczno – Oświatowe „Żyć Godnie” w Zalutyniu Zalutyń 25, 21 – 530 Piszczac, KRS 0000106913  Nr konta 32 8037 0008 0130 1094 2000 0010

materiał: Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu
tekst: Agnieszka Lewkowicz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu
zdjęcia: Agnieszka Lewkowicz / www.parkatrakcji.biz
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama