Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wieści z Unii: WIFI4EU dla gmin

28 godzin miały gminy na składanie wniosków o bony WiFi4EU w celu utworzenia bezpłatnych sieci internetowych w przestrzeni publicznej, w tym w ratuszach, bibliotekach, muzeach, parkach lub placach. Zaproszenie było dostępne dla 27 państw członkowskich UE, Wielkiej Brytanii, a także Islandii i Norwegii od 3 czerwca 2020 r. godz. 13.00 CET do 4 czerwca 2020 r. godz. 17.00 CET.

Gminy miały możliwość ubiegania się o 947 kuponów o wartości 15 000 euro każdy. Thierry Breton, komisarz ds. rynku wewnętrznego, powiedział: – Z przyjemnością ogłaszam otwarcie zaproszenia do składania czwartej i ostatniej rundy bonów WiFi4EU. Bezpłatna łączność w przestrzeni publicznej w całej Europie, przynosi korzyści zarówno obywatelom, jak i turystom, a jednocześnie wzmacnia pozytywne skutki połączonych społeczności lokalnych.

Gdy gminy zarejestrują się na dedykowanym portalu WIFI4EU, będą mogły ubiegać się o kupon za pomocą jednego kliknięcia. Kupony będą dystrybuowane według kolejności zgłoszeń, ale aby zapewnić możliwie najlepszą równowagę geograficzną, każde państwo uczestniczące będzie uprawnione do co najmniej 15 kuponów.

Zaproszenie do składania wniosków jest czwartym i ostatnim dla programu WiFi4EU. Od czasu premiery w 2018 r. przyznano w sumie 7980 kuponów i 120 mln euro finansowania.

  • Informacje o możliwości wzięcia udziału w WiFi4EU, a także historie społeczności lokalnych są dostępne na stronie WIFI4EU.
  • Dalsze informacje są dostępne online, w pytaniach i odpowiedziach oraz w niniejszym arkuszu informacyjnym, dostępna jest również mapa ilustrująca liczbę gmin w całej Europie, które do tej pory skorzystały z tego programu.

W Regionie Bialskim takie bony dotychczas i w obecnym naborze trafiły m.in. do:
gminy Biała Podlaska, gminy Borki, gminy Czemierniki, gminy Dębowa Kłoda, gminy Kodeń, gminy Komarówka Podlaska, gminy Łomazy, miasta Międzyrzec Podlaski, gminy Tuczna, gminy Ulan-Majorat, gminy Wisznice, miasta Włodawa.

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama