Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kościuszki i Sidorska – powstają nowe zatoki autobusowe (film) (galeria)

Utrudnienia od kilku już dni na Sidorskiej i Kościuszki spotkają podróżujący tymi ulicami kierowcy. Te na Sidorskiej są szczególnie uciążliwe. Ale tak to już jest z pracami prowadzonymi na ruchliwych trasach. Bialska firma Drogi i Mosty Bogdana Szewczaka realizuje kolejne inwestycje na terenie miasta. Pod koniec maja br. w Urzędzie Miasta Biała Podlaska prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na budowę czterech nowych zatok autobusowych na ulicach: Kościuszki, Akademickiej i Sidorskiej w ramach projektu pn. „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska".

Zamówienie realizowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.4 „Transport niskoemisyjny” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 –2020 na realizację projektu „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska”.

Cztery zatoki autobusowe które powstają, mają szerokości 3,0 m, nawierzchnię z kostki granitowej. W obrębie zatok przebudowane zostają chodniki, otrzymają nawierzchnię z kostki betonowej. Istniejące w zakresie opracowań zjazdy na posesje zostaną przebudowane, również otrzymają nawierzchnię z kostki betonowej. Prace dotyczą również przebudowy kolizji energetycznych.

Realizacja całego przedmiotu zamówienia ma zakończyć się w terminie do dnia 31 sierpnia 2020r. Koszt realizacja zadania wynosi ok. 480 tysięcy złotych.

Kościuszki
Tu powstaje jedna zatoka przy drodze lokalnej. Wyznaczone zostanie nowe przejście dla pieszych. W celu polepszenia widoczności przejścia dla pieszych zaprojektowano umieszczenie specjalnego znaku na tle folii odblaskowo-fluorescencyjnej żółto-zielonej. Nastąpiła zmiana obecnej lokalizacji wiaty przystankowej, zostanie ona przesunięta o kilka metrów w kierunku ulicy Lotniczej. Na krawędzi projektowanego peronu oraz przed nowym, projektowanym przejściem dla pieszych przewidziano wykonanie nawierzchni z betonowych płyt integracyjnych z wypustkami w kolorze żółtym.


Sidorska
Tu także powstaje jedna zatoka przy drodze zbiorczej. Uzupełni ona już istniejącą po północnej stronie ulicy. Pozwoli to na udrożnienie przepustowości fragmentu ulicy na odcinku od Kolejowej do al. Tysiąclecia. Powstanie zatoki autobusowej powiązane jest z przebudową chodnika i budową peronu po południowej stronie ulicy oraz przejścia dla pieszych. Roboty związane z przebudową przejścia dla pieszych, mają znacząco poprawić bezpieczeństwo. Prace te obejmują: przesunięcie przejścia dla pieszych o ok. 2,5 metra w kierunku zachodnim, centralnie pod istniejący słup lampy ulicznej, tak aby doświetlić przejście na całej szerokości, wymianę podświetlanego kasetonu znaku drogowego z pulsatorem i oprawą LED. Na chodniku zaprojektowano ułożenie betonowych płyt integracyjnych z wypustkami w kolorze żółtym. Na chodniku przy przejściu dla pieszych przewidziano ustawienie ogrodzenia łańcuchowego na długości ok. 10 i pół metra. Istniejąca wiata przystankowa przesunięta zostanie natomiast kilka metrów w kierunku wschodnim, w kierunku skrzyżowania z ulicą Sikorskiego.


Już niebawem odwiedzimy ulicę Akademicką. Przedstawimy aktualnie jej wygląd po przeprowadzonych już pracach. Tu oprócz budowy zatok przez Drogi – Mosty Bogdana Szewczaka, firma PRD Grupa Horeglad wykonuję przebudowę ulicy na odcinku od Artyleryjskiej do Kopernika.

Wcześniejszy materiał o inwestycji:

Akademicka, Kościuszki i Sidorska – cztery nowe zatoki autobusowe (galeria) <<==>> LINK 

Film Nowe zatoki autobusowe i chodniki w mieście

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
grafika i mapy: opracowanie projektowe
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama