Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Wieści z Unii: #CreativeEuropeAtHome czyli kultura w czasach COVID-19

#CreativeEuropeAtHome to zainicjowana przez KE kampania informacyjna prowadzona na kontach Creative Europe na Facebooku, Twitterze i Instagramie. Komisja zamierza zgromadzić prace społeczności „Kreatywna Europa”, aby wyróżnić działania kulturalne w internecie. #CreativeEuropeAtHome udostępni je miłośnikom kultury, którzy obecnie przebywają w swoich domach.

Margaritis Schinas, wiceprzewodniczący ds. promowania europejskiego stylu życia, powiedział: – W dzisiejszych czasach, gdy Europejczycy są zamknięci w swoich domach, bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy pasji, wolności, kreatywności i hojności naszych artystów i instytucji kulturalnych. Są duszą Europy. Inspirują nas, łączą i zabierają do miejsc, w których nigdy wcześniej nie byliśmy. Pracujemy, aby utrzymać sztukę i kulturę przy życiu w czasach koronawirusa.

Mariya Gabriel, komisarz ds. Innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży, powiedziała: – Możemy utknąć w domu, ale radość z doświadczeń kulturalnych ułatwia życie. Cieszę się, że uruchomiliśmy #CreativeEuropeAtHome, aby wyrazić nasze uznanie i podziękować licznym inicjatywom on-line prowadzonym przez społeczność #CreativeEurope. Jesteśmy z wami!

Komisja Europejska prosi instytucje i twórców, którzy oferują działalność kulturalną on-line, o informowanie o tym poprzez media społecznościowe. Posty powinny zawierać dedykowany hashtag #CreativeEuropeAtHome oraz nazwę użytkownika Creative Europe na danej platformie.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama