Bialscy siatkarze wicemistrzem województwa!

02.03.2019r. w Świdniku rywalizowali siatkarze w IV turnieju o Mistrzostwo Województwa Młodzików w Piłce Siatkowej.  Bardzo dobrze spisali się w zawodach uczniowie naszej szkoły i Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, reprezentujący Uczniowski  Klub Sportowy „Serbinów” Biała Podlaska. Pokonali 2:1 UKS Tempo Chełm, 2:0 UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec  Podlaski, oraz ulegli 1:2 zespołowi MKS Avia Świdnik. W klasyfikacji końcowej IV turnieju podopieczni trenerów: Joanny I Macieja Sobierajów uplasowali się na II miejscu.

Jako, że był to ostatni turniej dokonano podsumowania Wojewódzkiej Ligi Młodzików: I miejsce zajął zespół MKS Avia Świdnik, na II miejscu uplasowali się nasi chłopcy z UKS-u Serbinów Biała Podlaska, zaś III miejsce przypadło siatkarzom UKS Tempo Chełm. Dekoracji zwycięzców dokonał prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie pan Krzysztof Iwańczuk i koordynator wojewódzki Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pan Piotr Olejarnik.

Cała trójka uzyskała awans do kolejnego etapu rozgrywek. Przed naszymi siatkarzami ćwierćfinał mistrzostw Polski, który odbędzie się w Suwałkach, w dniach 22-24.03.2019r. z udziałem sześciu zespołów z województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego.