Biała Podlaska: Dominika Sacharuk Mistrzynią Polski w podnoszeniu ciężarów

W dniach 13-15.04.2018r.  w Mroczy odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20. KS AZS AWF Biała Podlaska reprezentowała Dominika Sacharuk, Patryk Burda, Marcin Stubiński i Maciej Juchimiuk. Dominika Sacharuk została Mistrzynią Polski w kategorii wagowej do 58 kg. Poprawiając rekordy życiowe w rwaniu (70 kg) i podrzucie (89 kg) w bezpośredniej walce pokonała 2 lata starszą zawodniczkę z Ciechanowa.

Dominika zajęła również 3 miejsce w punktacji Sinclaira wśród wszystkich startujących zawodniczek. Jest to bardzo duże osiągnięcie zawodniczki, która od 4 lat zdobywa tytuły Mistrzyni Polski.

Na bardzo wysokim 5 miejscu rywalizację ukończył Patryk Burda, który walczył w kategorii wagowej do 69 kg.

Bardzo blisko medalu w trakcie Mistrzostw Polski był Maciej Juchimiuk, który w najwyższej kategorii wagowej (+105 kg) zajął 4 miejsce. Do brązowego medalu Maćkowi zabrakło tylko 1 kilograma. Rywalizujący w silnie obsadzonej kategorii wagowej do 94 kg Marcin Stubiński zajął 13 miejsce.

W punktacji drużynowej na sklasyfikowanych 57 klubów w Polsce, KS AZS AWF Biała Podlaska zajął 9 miejsce.

Trenerami zawodników sekcji podnoszenia ciężarów KS AZS AWF Biała Podlaska są Jarosław Sacharuk i Paulina Szyszka.

materiał: Biała Podlaska miasto
tekst / zdjęcia: KS AZS AWF Biała Podlaska