Medal Jakuba Stafijowskiego na MP w podnoszeniu ciężarów!!

W dniach 27-29.10.2017r w Białkach koło Siedlec rozegrano Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów. Życiowy sukces odniósł zawodnik KS AZS AWF Biała Podlaska Jakub Stafijowski, który w grupie 22 zawodników rywalizujących w kategorii wagowej do 77 kg, zajął 3 miejsce.

Brązowy medalista Mistrzostw Polski stoczył przepiękna walkę z zawodnikiem reprezentującym Burze Burzenin. Aby zdobyć medal Jakub poprawił rekordy życiowe w rwaniu i podrzucie sztangi (81+105). Drugi z reprezentantów akademickiego Klubu 14-letni Mateusz Naworski zaliczył debiut na imprezie takiej rangi. Zaliczył wszystkie podejścia co jest bardzo dobrym prognostykiem na kolejne lata kariery sportowej.
Medal Jakuba Stafijowskiego jest kolejnym osiągnięciem na arenie krajowej sztangistów KS AZS AWF Biała Podlaska. W czerwcu Dominika Wojciechowska zdobyła brązowy medal w trakcie Mistrzostw Polski do lat 23, natomiast w lipcu
Dominika Sacharuk została Mistrzynią Polski podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trenerami zawodników sekcji podnoszenia ciężarów KS AZS AWF Biała Podlaska są Jarosław Sacharuk i Paulina Szyszka pracownicy dydaktyczni FAWF w Białej Podlaskiej.

materiał: KS AZS AWF Biała Podlaska
tekst zdjęcia: KS AZS AWF Biała Podlaska