Dominika Sacharuk Mistrzynią Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W trakcie rozgrywanej w dnia 9-12 lipca Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów, KS AZS AWF Biała Podlaska reprezentowała jedna zawodniczka i troje zawodników.

Dominika Sacharuk startująca w kategorii wagowej do 53 kg nie dała najmniejszych szans swoim rywalkom i została kolejny rok z rzędu Mistrzynią Polski. Druga w tej kategorii zawodniczka uzyskała w dwuboju 18 kg mniej niż reprezentantka KS AZS AWF Biała Podlaska. Swoją postawą na pomoście Dominika potwierdziła gotowość reprezentowania kraju w trakcie Mistrzostw Europy, które pod koniec września odbędą się w Kosowie.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się pozostali młodzi sztangiści AZS. Patryk Burda w kategorii wagowej do 69 kg zajął 8 miejsce w stawce 21 rywali. Jan Szudejko rywalizujący w kategorii wagowej do 77 kg zajął 7 miejsce. Najgorsze dla sportowca miejsce IV zajął w kategorii wagowej do 77 kg zajął Batrosz Szyszko, który zdecydowanie poprawi swój rekord życiowy w podrzucie i ostatecznie 16- letni zawodnik AZS w tej konkurencji zajął 2 miejsce wśród wszystkich 17-latków w kraju.

materiał: KS AZS AWF Biała Podlaska
tekst / zdjęcia: Paulina Szyszka