Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dźwig – wynajem czy kupno?

Wznoszenie nowych budynków i dużych konstrukcji nie byłoby możliwe bez niezawodnych maszyn budowlanych. Wśród nich wyróżnić można koparki, samochody ciężarowe i dźwigi. Te ostatnie wykorzystuje się do przenoszenia dużych i ciężkich elementów konstrukcyjnych, co ułatwia realizację zadań i zapewnia terminowe postępy prac.

Chociaż dźwigi są nieodłącznym elementem placów budowy, to inwestorzy często zastanawiają się nad wynajmem lub kupnem tego rodzaju sprzętu. Które rozwiązanie jest dla Twojej firmy korzystniejsze?

Zalety i wady wynajmu dźwigu

Przedsiębiorca, który waha się pomiędzy wynajmem a zakupem, powinien rozważyć zalety i ograniczenia wynikające z obu tych rozwiązań. Zacznijmy od analizy wynajmu dźwigu.

Wśród głównych korzyści wynikających z wynajmu dźwigów jest elastyczność. Firmy, które sporadycznie korzystają z tych urządzeń, raczej będą wynajmować dźwig. Dzięki temu mogą dopasować go do konkretnego zadania, a przy tym wyeliminować koszty związane z utrzymaniem sprzętu.

Podmiot wynajmujący dźwig zapewnia, że jest on sprawny, ubezpieczony, posiada ważny przegląd techniczny, a dzięki temu nie musisz martwić się tego typu rzeczami i nie ponosisz z tego tytułu kosztów.
Szukasz sprzętu odpowiedniego do danego projektu? Sprawdź: Wynajem dźwigów w Tychach https://dzwigislask.com.pl/wynajem-dzwigow-tychy.

Na wypożyczenie dźwigu należy spojrzeć, także przez pryzmat kosztów. Długoterminowy wynajem może być znacznym obciążeniem dla przedsiębiorcy. W pewnym momencie wydatki związane z wypożyczeniem maszyny mogą przekroczyć koszty zakupu. Co więcej, pewną niedogodnością jest brak ciągłego dostępu do dźwigu i ograniczenie czasowe jego użytkowania wynikające z umowy mogą być problemem.

Zalety i wady kupna dźwigu

Własne urządzenia i maszyny dostępne w firmie zapewniają jej większą niezależność. Przekłada się to także na elastyczność w zarządzaniu pracami budowlanymi i swobodny transfer sprzętów pomiędzy projektami. Dźwig będący na wyposażeniu firmy eliminuje konieczność wynajmu i umożliwia Twoim pracownikom swobodne planowanie i wykorzystanie sprzętu według własnych
Wznieś się wyżej!

potrzeb. W długiej perspektywie i przy częstym użytkowaniu koszty zakupu mogą być niższe niż wydatki związane z wynajmem.
Warto zaznaczyć, że kupno dźwigu wiąże się z jednorazowym dużym wydatkiem finansowym. Opcjonalnie sprzęt można leasingować lub kupić go przy użyciu kredytu, co zwiększa finalny koszt zakupu. Oba warianty – zakup za gotówkę lub przy finansowaniu zewnętrznym, mogą być wyzwaniem dla firm o ograniczonym budżecie. Ponadto zakup sprzętu może być finansowo nieopłacalny ze względu na koszty serwisu i konserwacji, jeśli dźwig będzie rzadko użytkowany.

Gdzie wynająć dźwig z operatorem?

Jeżeli szukasz dźwigu o określonych parametrach wraz z operatorem, to warto odwiedzić stronę dzwigislask.com. Znajdziesz na niej różnego rodzaju dźwigi samojezdne różniące się m.in. maksymalną wysokością podnoszenia i udźwigiem, co ułatwia dostosowanie sprzętu do wymagań projektu inwestycyjnego. Jednocześnie zyskujesz pewność, że operator to doświadczona osoba, która pomoże Twojej firmie w realizacji zadań.

Kupno czy wynajem dźwigu?

Jeżeli w ciągu roku realizujesz pojedyncze inwestycje z użyciem dźwigu, to bardziej opłacalny będzie wynajem. Natomiast w przypadku częstego użytkowania tego typu maszyn, można rozważyć zakup dźwigu.

 

materiał: silnet media
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama