Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Wypadek w Żabcach. Nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych

Na DK-2 w Żabcach, 35-letni kierujący ciężarowym Renaultem potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyznę. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Teraz ustalamy szczegółowe okoliczności tego zdarzenia oraz apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych!

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie 16.30 na krajowej dwójce w miejscowości Żabce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarowym Renaultem z naczepą prawdopodobnie w wyniku niezachowania należytej ostrożności potrącił przechodzącego przez oznakowane i oświetlone przejście 59-latka. Autem kierował 35-latek. W chwili zdarzenia uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Ustalamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Pamiętajmy, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Zachęcamy również do korzystania z elementów odblaskowych także podczas poruszania się na terenie obszaru zabudowanego (poza obszarem zabudowanym obowiązkowe) powodują one, że kierujący widzi pieszego z odległości ponad 100 metrów! Odblaski ratują życie. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama