Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Adam Strychalski. Bialski policjant uhonorowany odznaką “Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Młodszy aspirant Adam Strychalski z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, który już od 20 lat dzieli się najcenniejszym darem-darem krwi został uhonorowany odznaką “Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Łącznie dla ratowania zdrowia i życia innych oddał już ponad 20 litrów i nie zamierza na tym poprzestać. Serdecznie gratulujemy odznaczenia!

Młodszy aspirant Adam Strychalski na co dzień pełni służbę w Zespole Patrolowo-Interwencyjnych bialskiej prewencji. Funkcjonariusz ma już duże doświadczenie w związku z honorowym krwiodawstwem, gdyż już od 20 lat dzieli się darem krwi. Policjant od ukończenia 18 roku życia zgłasza się w punktach krwiodawstwa dzieląc się tym co najcenniejsze. Jak sam przyznaje, do zostania honorowym dawcą krwi przyczyniła się głęboka chęć pomocy w ratowaniu życia i świadomość, że oddając krew może realnie pomóc uratować ludzkie życie. Tą formę pomocy innym zaszczepił w nim ojciec, również honorowy krwiodawca. Można powiedzieć, że jest to rodzinna tradycja, gdyż przejął ją również młodszy brat Adama.

Teraz funkcjonariusz, został uhonorowany odznaką “Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To polskie resortowe odznaczenie w formie odznaki, która ustanowiona została 22 sierpnia 1997 i jest nadawana od 2005 honorowym dawcom krwi. Odznaka jest jednostopniowa i może być nadawana tylko raz. Nadaje ją minister właściwy do spraw zdrowia zasłużonemu Honorowemu Dawcy Krwi, który oddał co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej składników.

To kolejne już odznaczenie bialskiego stróża prawa. Na początku tego roku został uhonorowany odznaką „Zasłużony Honorowy Dawcy Krwi” I stopnia. Serdecznie gratulujemy i życzymy co najmniej 100 lat życia oraz 100 litrów oddanej honorowo krwi!materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama