Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W Drelowie odbyły się eliminacje powiatowe 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Sny i marzenia” (galeria)

20 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie odbyły się eliminacje powiatowe 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Sny i marzenia", które ośrodek kultury przeprowadził wspólnie z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Centrum Kultury w Lublinie.

Do udziału w eliminacjach powiatowych 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Sny i marzenia” organizowanego przez Centrum Kultury w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Drelowie zgłosiło się dwudziestu dwóch wykonawców w pięciu kategoriach wiekowych. Przybyłych powitał dyrektor GCK w Drelowie Michał Olesiejuk.

Tego dnia przed jury w składzie: Małgorzata Gryglicka-Szczepaniak (biuro WOK, CSK), Dominika Jarosz (CSK), Magdalena Pepa (GBP Drelów) i Anita Michaluk (GCK Drelów) wystąpili recytatorzy z gmin Drelów, Międzyrzec Podlaski i Sosnówka oraz miast Biała Podlaska i Międzyrzec Podlaski:

kat. I klasy I-III:
Igor Zacharuk
Jan Maksymilian Chudzik
Natalia Szrama
Karolina Pierzchała

kat. II klasy IV-VI:
Mikołaj Goś
Jakub Hać
Roksana Prochera
Amelia Żebrowska
Michał Chomicki
Dorota Skrzyńska
Wiktoria Struczuk
Maciej Serafinowicz
Malwina Kokoszkiewicz

kat. III klasy VII-VIII:
Dominika Hać
Maja Daniluk
Magdalena Litwiniuk
Iga Romowska-Żuk
Mateusz Kościaniuk
Julia Borkowicz
Miłosz Trojanowski

kat. IV szkoła ponadpodstawowa:
Maksymilian Artecki

kat. V dorośli
Mariola Jaruzelska

Recytatorzy zaprezentowali wiersze lub fragmenty prozy nawiązujące do hasła przyświecającemu tegorocznej edycji konkursu: „Sny i marzenia”. Po prezentacjach nastąpił czas na obrady jury i krótkie podsumowania.

Oprócz tego, że kogoś nominujemy w tym konkursie, to komuś musimy powiedzieć, że jeszcze nie teraz. Ale zawsze możecie startować w następnym roku. I już teraz, w tym momencie, możecie czuć się wygrani, ponieważ na tym etapie już jesteście nominowani ze swojego środowiska, ze swoich gmin, jesteście wyróżnieni – podkreślił dyrektor GCK w Drelowie Michał Olesiejuk . – Dzisiejszy dzień w Drelowie to święto żywego słowa, recytacji, a to wszystko za sprawą tego, że chcieliście wystąpić podczas tego konkursu. Dzisiaj na tej scenie zaprezentowaliście swoje umiejętności, stanęliście na scenie, powiedzieliście najpiękniej jak potraficie i mam nadzieję, że jesteście z tego zadowoleni. Życzę tego, byście co roku chcieli brać udział w takich konkursach – mówiła Małgorzata Gryglicka-Szczepaniak , kierownik biura WOK w Centrum Kultury Spotkań w Drelowie. – Dziękuję za tę dzisiejszą ucztę żywego słowa. Cieszę się, że ten temat „Sny i marzenia” troszeczkę otworzył was na poszukiwanie repertuaru, który nie powtarza się z poprzednich edycji – dodała Dominika Jarosz , instruktor CSK, zachęcając jednocześnie do głębszych poszukiwań ciekawych utworów, które mają szansę nie powtarzać się na scenie. Pokrótce omówiła również wrażenia jury z przesłuchań konkursowych, wspominając o tym, że planowane są warsztaty emisji głosu i dykcji, które w przyszłości wspomogą młodych recytatorów.

Decyzją jury nagrody i nominacje do etapu wojewódzkiego otrzymali:

kat. I klasy I-III
I miejsce i nominacja – Jan Maksymilian Chudzik
II miejsce Igor Zacharuk

kat. II klasy IV-VI
I miejsce i nominacja Wiktoria Struczuk
II miejsce Roksana Prochera
III miejsce Mikołaj Goś

kat. III klasy VII-VIII
I miejsce i nominacja Miłosz Trojanowski
II miejsce Dominika Hryć

kat. IV szkoła ponadpodstawowa
I miejsce i nominacja Maksymilian Artecki

kat. V dorośli
I miejsce i nominacja Mariola Jeruzalska

Pozostali recytatorzy i ich opiekunowie otrzymali podziękowania za uczestnictwo. Nominowani do etapu wojewódzkiego zaprezentują się w Lublinie w dniach 28-29 listopada.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów / Powiat Bialski / Województwo Lubeskie
zdjęcia i tekst: Anna Ostapiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama