Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wisznice: Naukowcy w wisznickim liceum

W dniu 9 listopada Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Zawadzkiego w Wisznicach gościło w swoich progach dwóch pracowników naukowych Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Dziekan Wydziału zaproponował wisznickiej szkole współpracę w ramach cyklu Uczniowie i nauczyciele wisznickiego liceum mieli okazję poszerzać swoją wiedzę i umiejętności podczas angażującego słuchaczy wykładu pt. Wojna informacyjna wczoraj i dziś, który został przeprowadzony przez profesor UMCS Ewelinę Podgajaną oraz doktor Eleonorę Kirwiel. Zagadnienie omówiono na przykładzie wojny informacyjnej w Rosji stosowanej jako narzędzie władzy na różnych etapach dziejowych. Licealiści z dużym zaciekawieniem słuchali wykładu, o czym świadczy wiele pytań kierowanych do prowadzących oraz dyskusja i swobodna wymiana zdań.

Uczniowie i nauczyciele wisznickiego liceum mieli okazję poszerzać swoją wiedzę i umiejętności podczas angażującego słuchaczy wykładu pt. Wojna informacyjna wczoraj  i dziś, który został przeprowadzony przez profesor UMCS Ewelinę Podgajaną oraz doktor Eleonorę Kirwiel. Zagadnienie omówiono na przykładzie wojny informacyjnej w Rosji stosowanej jako narzędzie władzy na różnych etapach dziejowych. Licealiści z dużym zaciekawieniem słuchali wykładu, o czym świadczy wiele pytań kierowanych do prowadzących oraz dyskusja i swobodna wymiana zdań.

Planowane są kolejne spotkania, a będą one dotyczyć wielu interesujących i aktualnych zagadnień, np.: Stan demokracji na świecie. Jak podejmowane są decyzje w Unii Europejskiej ?- perspektywa politologiczna. Jak teoria decyzji politycznych może wyjaśnić decyzję Rosji o agresji na Ukrainę w 2022 roku?

Cieszy możliwość spotkań naszych uczniów z pracownikami wyższej uczelni. Zależy nam, aby licealiści mieli sposobność korzystania z różnych form pogłębiania swojej wiedzy oraz umiejętności, które nie są objęte programem nauczania szkolnego. Udział w tego typu zajęciach pozwala na poznawanie nowych dziedzin i zagadnień, umożliwia nawiązanie współpracy z innymi instytucjami nauki i kultury, tak jak w tym przypadku – z pracownikami naukowymi UMCS. Daje także szansę na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych, uczy samodyscypliny i odpowiedzialności za własne działania. A to wszystko przyczynia się do wszechstronnego rozwoju osobowościowego – wylicza korzyści zajęć dyrektor szkoły, Izabela Sokołowska.

Podczas spotkania przedstawiono także ofertę edukacyjną Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS oraz zachęcano młodzież do wyboru w przyszłości właśnie tej uczelni na kolejny etap kształcenia.
materiał: Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach
tekst i zdjęcia: Hanna Bruczuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Super,w Wisznicach jest tylu wspaniałych ludzi.Był też Pan Stanisław+ , wspaniała osobowość.
    Wspaniała rodzina.
    Syn księdzem, córka zakonnica.
    To cała jego rodzina rodzina jest super.Mialam przyjemność gościć w tym domu.Odszedł w wieku 90-ciu lat. Warto opowiedzieć historię Pana Stanisława,jego żony z (SM)i rodziny.
    Pamiętam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama