Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzień Niepodległości w Przedszkolu Samorządowym Nr 13 w Białej Podlaskiej

Rocznica odzyskania niepodległości jest jedną z najważniejszych dat w polskim kalendarzu, a dla milionów Polaków okazją do manifestowania patriotyzmu, przywiązania do tradycji i dumy z polskiej historii. Dlatego też 8 listopada 2023 r. w Przedszkolu Samorządowym Nr 13 w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, którą przygotowały dzieci 6-lenie z grup ,,Krasnoludki” i ,,Sarenki” pod kierunkiem nauczycielek: Iwony Chomiuk, Anny Miszkiniuk, Doroty Brzozowskiej i Eweliny Sidoruk.

Przedszkolaki w pięknej scenerii, wierszem i piosenką, ukazały drogę Polaków ku niepodległości. Wszystkie dzieci, tego ważnego dnia były odświętnie ubrane, a na ich piersiach widniały kotyliony w barwach narodowych. Dumnie przyjmując właściwą postawę ,,na baczność” odśpiewano Hymn Polski.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Prezydent Miasta – Pan Michał Litwiniuk oraz przedstawiciele: Muzeum Południowego Podlasia, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Urzędu Miasta i żołnierze z 18 Batalionu Transportowego. Goście zachwyceni byli przepięknymi występami dzieci.

To wspólne spotkanie uświadomiło wszystkim zgromadzonym jak wielkim dobrem jest niepodległość naszego krajupowiedziała dyrektor przedszkola Izabela Jaszczuk.
materiał: Przedszkolu Samorządowym Nr 13 W Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Iwona Chomiuk Przedszkolu Samorządowym Nr 13 W Białej Podlaskiej / Izabela Jaszczuk.
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama