Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Młodzieżówka ze Sławacinka Starego świętowała jubileusz 25-lecia działalności

Jubileusz 25-lecia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Sławacinka Starego stał się okazją do wręczenia odznaczeń i złożenia ślubowania przez młodych adeptów sztuki pożarniczej.

30 września odbyło się uroczyste ślubowanie młodych strażaków, którzy są członkami Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP Sławacinek Stary. To niezwykłe wydarzenie miało także charakter jubileuszowy, gdyż MDP obchodziła swoje 25-lecie istnienia.

Tego dnia młodzi druhowie otrzymali swoje mundury koszarowe z rąk wójta gminy Wiesława Panasiuka oraz wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka. Wybrani zasłużeni uczestnicy zostali uhonorowani odznaczeniami Srebrną i Brązową Odznaką MDP.

OSP Sławacinek Stary to jednostka, która aktywnie działa na terenie gminy Biała Podlaska. Zrzeszona w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, często uczestniczy w akcjach ratunkowo-gaśniczych w regionie. Co wyróżnia tę jednostkę, to jej dynamicznie rozwijająca się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która liczy ponad 70 młodych osób.

 

materiał, tekst i zdjęcia: UG Biała Podlaska, FB
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama