Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Premiery tygodnia i Święto Kina w Kinie Merkury (zaproszenie)

Kino Merkury w Białej Podlaskiej zaprasza na premiery tygodnia. 30 września odbędzie się również Święto Kina, podczas którego bilety będą w atrakcyjnej cenie!

Moje wielkie greckie wesele 3 – napisy

Reżyseria: Nia Vardalos
Scenariusz: Nia Vardalos
Gatunek: komedia/romantyczny
Kraj produkcji: USA
Rok produkcji: 2023
Obsada: Nia Vardalos, John Corbett, Elena Kampouris, Lainie Kazan, Andrea Martin, Stephanie Nur

Prawie sześć lat po tym, jak rodzina Portokalos po raz ostatni gościła na naszych ekranach w Moim wielkim greckim weselu 2, klan powraca i na ostatnią prośbę zmarłego Gusa Portokalosa udaje się na zjazd rodzinny do Grecji, aby odbyć serdeczną i przezabawną podróż pełną miłości i zwrotów akcji.

_____

Piła X – napisy

Reżyseria: Kevin Greutert
Scenariusz: Josh Stolberg, Pete Goldfinger
Gatunek: horror
Kraj produkcji: USA
Rok produkcji: 2023
Obsada: Tobin Bell, Shawnee Smith, Steven Brand, Synnøve Macody Lund, Michael Beach, Renata Vaca

Kolejna odsłona kultowego horroru nawiązująca bezpośrednio do najbardziej udanych i krwawych pierwszych trzech części serii. Najbardziej okrutny i błyskotliwy seryjny morderca powraca, by wymierzyć karę medycznym oszustom. Będzie bolało. Jeszcze bardziej przerażająca intryga, jeszcze więcej szalonych pułapek, najbardziej osobisty motyw i ten sam wybór, przed którymi stają ofiary: cierpienie czy śmierć? Niezastąpiony TOBIN BELL jako Jigsaw, a u jego boku znana wszystkim fanom serii Shawnee Smith oraz kilka innych obsadowych niespodzianek.

John Kramer (Tobin Bell) powraca. Najbardziej przerażająca część serii PIŁA ujawnia nieznany i wyjątkowo osobisty rozdział gry Jigsawa. Akcja filmu rozgrywa się między wydarzeniami z najsłynniejszych i najkrwawszych części cyklu: PIŁA I i II. Cierpiący na chorobę nowotworową John wyrusza do Meksyku, by poddać się eksperymentalnemu leczeniu, które jest dla niego ostatnią szansą na przeżycie. Po zabiegu odkrywa, że padł ofiarą medycznych oszustów, którzy zbijają majątek na ludzkim cierpieniu. Nie wiedzą, że zadarli z człowiekiem, który w kwestiach cierpienia jest ekspertem. John zabiera się do pracy konstruując zestaw najbardziej skomplikowanych, szalonych i okrutnych pułapek jakie kiedykolwiek widzieliście. Lekarze bez serca poddani zostaną terapii szokowej stając się ofiarami najbardziej krwawej zemsty w historii kina.

_____

Sound of Freedom. Dźwięk wolności – lektor

Reżyseria: Alejandro Monteverde
Scenariusz: Alejandro Monteverde
Gatunek: akcja/thriller
Kraj produkcji: USA, Meksyk, Kolumbia
Rok produkcji: 2023
Czas trwania: 135 minut
Obsada: Jim Caviezel, Bill Camp, Mira Sorvino, Kurt Fuller, Scott Haze, José Zúñiga

Jeden z największych filmowych fenomenów współczesnego kina! Zamrożony przez mainstreamowych dystrybutorów przeleżał na półce 5 lat. Wykupiony dzięki publicznej zbiórce i mobilizacji dziesiątek tysięcy widzów trafił z początkiem lipca do amerykańskich kin i wywrócił letni box office do góry nogami. Bez typowej dla Hollywood, idącej w miliony dolarów promocji, ale za to z rozchodzącą się wirusowo opinią, że to „film, który każdy powinien zobaczyć”, wspiął się na szczyt rankingów ocen i oglądalności.

Sound of Freedom. Dźwięk wolności to prawdziwa historia Tima Ballarda (w tej roli znany z Pasji Jim Caviezel), byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. Mimo tematyki twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a ładunek emocjonalny przekazu budują w sposób subtelny, choć jednoznaczny. Być może to zadecydowało o tak znakomitych ocenach filmu wśród widzów i tak ogromnym ich zaangażowaniu w oddolną promocję dzieła. Obok Caviezela, w roli Katherine Ballard, na ekranie widzimy zdobywczynię Oscara Mirę Sorvino (Jej wysokość Afrodyta), a także Billa Campa (Gambit Królowej, Joker, Lincoln) wcielającego się w postać „Vampiro” – głównego pomocnika Ballarda.

Szczegółowy repertuar:
https://www.novekino.pl/kina/merkury/

_____

Święto Kina

W sobotę 30 września odbędzie się Święto Kina, bilety na wszystkie filmy w tym dniu tylko 12 zł.

Repertuar w dniu 30 września:

11:15 – Kosmici w mojej szkole (dubbing)
13:00 – O psie, który jeździł koleją
15:00 – Teściowie 2
17:00 – Święto ognia – przedpremiera
19:00 – Moje wielkie greckie wesele 3 (napisy)
21:00 – Piła X (napisy)

 

materiał: Jacek Lewkowicz, Kino Merkury
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama