Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Optyk w Warszawie radzi – Jak dbać o okulary, aby służyły Ci latami?

Każda osoba nosząca okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne chce, by dany model sprawował się i wyglądał świetnie przez jak najdłuższy czas. Warto pamiętać, że codzienne nawyki i sposób użytkowania okularów mają wielki wpływ na ich stan i trwałość. Eksperci warszawskiego salonu Okularium przygotowali kilka porad, które ułatwią Ci pielęgnację „drugich oczu”. Sprawdź!

Jak dbać o okulary na co dzień?

To, jak traktujesz swoje okulary na co dzień, ma niebagatelne znaczenie dla ich stanu. Sprawdź, o czym powinien pamiętać każdy użytkownik okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Oto wskazówki naszych ekspertów!

1. Wybierz okulary cenionej marki

Jeśli chcesz cieszyć się okularami dłużej niż jeden sezon, warto pomyśleć o tym już na etapie ich poszukiwań. Tworzywo, z którego wykonane są oprawki, powinno być odporne na wygięcia, zadrapania i pęknięcia. Trzeba jednak podkreślić, że solidne okulary znajdziesz nie tylko w ofertach z tak zwanej wysokiej półki. Bardzo dobrymi recenzjami cieszą się także tańsze propozycje, np. okulary przeciwsłoneczne marki Belutti

2. Przechowuj okulary w etui

Częstym błędem użytkowników okularów jest odkładanie ich w różne miejsca „luzem”, bez wcześniejszego zabezpieczenia. Warto pamiętać, że nawet najlepsze okulary pozostają delikatnym akcesorium, które wymaga właściwej ochrony. Wystarczy odrobina nieuwagi, żywiołowy maluch lub pupil w pobliżu i problem gotowy. Rozwiązanie jest proste: wystarczy mieć zawsze pod ręką etui, które uchroni okulary przed uszkodzeniami.

Jeśli jednak decydujesz się na chwilowe zdjęcie okularów i odłożenie ich na biurko, pamiętaj, by nigdy nie kłaść ich szkłami w dół. To prosta droga do zarysowań!

3. Czyść z użyciem odpowiednich środków

Twoje okulary wymagają codziennego czyszczenia – dotyczy to zarówno szkieł, jak i opraw. W tym celu najlepiej wykorzystywać specjalne ściereczki nasączone delikatnym detergentem bez zawartości alkoholu lub płyn do mycia okularów wraz ze ściereczką z mikrofibry. Pod żadnym pozorem nie czyść okularów płynem do mycia szyb – to zbyt silny środek, który po pewnym czasie mogą wpływać negatywnie na strukturę powłoki antyrefleksyjnej!

4. W razie usterki zwróć się do fachowca

Zauważyłeś obluzowaną śrubkę, przekrzywiony zausznik lub źle ustawiony nanośnik? Nie próbuj naprawiać swoich okularów na własną rękę. Do tego niezbędne są specjalistyczne narzędzia, oraz oczywiście umiejętności. Pamiętaj, że kupując okulary w salonach Okularium, masz do dyspozycji ich dożywotni serwis. W kilka chwil zregenerujemy zarówno Twoje okulary przeciwsłoneczne, jak i korekcyjne.

Optyk Okularium w Warszawie: zaufaj ekspertom!

Wiesz już, jak dbać o okulary, by cieszyć się nimi jak najdłużej. Gwarantujemy, że stosując się do naszych porad, Twoje „drugie oczy” będą służyć Ci przez naprawdę długi czas. Pamiętaj, że podstawą satysfakcji z zamówionych okularów jest profesjonalny Optyk – Warszawa to jedno z miejsc, w którym zamówisz modną oraz trwałą parę. Wystarczy odwiedzić salon Okularium przy ul. Bokserskiej 56!

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama