Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Sąsiedzka potańcówka na dechach” w Hrudzie już za nami! (film) (galeria)

Pierwsza w gminie Biała Podlaska “Sąsiedzka potańcówka na dechach" z tradycyjną muzyką na żywo przeszła już do historii. Spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników i bardzo ciepłym odbiorem, co pozwala snuć plany na kolejne!

Tego dnia na scenie zaprezentował się Zespół obrzędowo – śpiewaczy “Lewkowianie” z Dokudowa, który uraczył publiczność nowym spektaklem “W moim ogródeczku” wprowadzając uczestników spotkania w ludowy klimat.  

O muzyczną oprawę wydarzenia zadbały zespoły “Kalina” z Perkowic pod kierunkiem Andrzeja Rządkowskiego oraz “Barwinek” ze Styrzyńca z Andrzejem Stępką na czele. Swoją obecnością i wspaniałą tradycyjną muzyką do tańca uświetnił potańcówkę mistrz skrzypiec i harmonii Zdzisław Marczuk wraz ze swoja kapelą.  

 – To były niezapomniane chwile. Cieszymy się, że udało nam się chociaż przez moment powrócić do dawnych lat, przekazać to, co powoli zostaje zapomniane młodemu pokoleniu, które w bardzo znikomej liczbie, ale pojawiło się na potańcówce. Dziękujemy wszystkim muzykom, członkom zespołów śpiewaczych i tancerzom, bez was to wydarzenie nie miałoby takiego wymiaru – podkreśla dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej Agnieszka Borodijuk (FB).

Projekt “Potańcówka na dechach” został dofinansowany przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi kwotą 10.000 zł w ramach programu “Potańcówki wiejskie” mającego na celu wspieranie i upowszechnianie idei organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego, a także przybliżenie, szczególnie młodemu pokoleniu, wartości rodzimych tradycji i ponadczasowości jej elementów. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
film: Małgorzata Mieńko / Jerzy Gzara
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama