Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wiszniccy licealiści na obozie militarnym (galeria)

W dniach 18 – 22 września uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Zawadzkiego w Wisznicach uczestniczyli w obozie militarnym w Niedzicy.

Zakres realizowanych zajęć obejmował taktykę zieloną, czarną, strzelecką, DST (dywersję), taktykę pojedynczego żołnierza, jak również poruszanie się zespołów 2-,3-,4-,5- osobowych. Podczas ćwiczeń praktycznych uczniowie poznali także technikę BLOS, System GOLAN, zasady pola walki i posługiwania się bronią, techniki linowe, elementy SERE, EWMED, czyli wybrane zagadnienia taktyczne z zakresu ewakuacji medycznej z pola walki oraz elementy działań specjalnych STA.

Podczas licznych zajęć w plutonach uczniowie wykonywali ćwiczenia z atrapami broni palnej, budowali stanowiska asekuracyjne, patrolowali teren i dokonywali rozpoznania. W ramach technik linowych zorganizowano przeprawę przez rzekę, zjazdy z mostu indywidualne i w dwójkach oraz zjazdy z dużych wysokości. Prowadzone były również działania z ukrycia w późnych godzinach nocnych. W ten sposób uczestnicy obozu uczyli się maskowania oraz poruszania po nieznanym, a ich celem było obezwładnienie wartowników, pilnujących obiektów. Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia szkolenia z zakresu taktyk wojskowych i policyjnych.

Szkolenie trwało 4 dni, natomiast ostatniego piątego dnia uczniowie zwiedzali najpiękniejsze zakątki Pienin: okolice zamku w Niedzicy, Wąwóz Szopczański oraz punkt widokowy na trzech koronach, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na Pieniny, Pieniński Przełom Dunajca, Tatry, Beskid Sądecki, Beskid Żywiecki i Gorce.

materiał: LO Wisznice
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama