Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzień Przedszkolaka w Rakowiskach

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Celem święta jest podkreślenie znaczenia oraz popularyzacja wychowania przedszkolnego w rozwoju i edukacji dzieci. Tego dnia kolejny raz Dzień Przedszkolaka obchodziła społeczność Przedszkola im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach.

Przedszkolaki i ich wychowawcy podzielili się z nami relacją z wydarzenia:

Było gwarno i wesoło, a tańcom i śpiewom nie było końca. Już od samego rana na przedszkolaki czekało mnóstwo niespodzianek i ciekawych aktywności. Zabawy były dostosowane do wieku i w każdej grupie odbywało się to troszeczkę inaczej.

Starszaki rozpoczęły ten wyjątkowy dzień od przygotowania galaretki z owocami. Zapach smakołyków unosił się na całe przedszkole! Grupa Skrzatów mogła wcielić się w prawdziwych szefów kuchni i przygotować deser według własnej kompozycji. To właśnie dzieci wybierały owoce, smaki i kolory swojej przekąski. Efekt był smaczny i wyglądał niesamowicie, a radość dzieci była namalowana na każdej buźce. Młodsze dzieci zaczęły świętowanie od zabaw twórczych, tematycznych i improwizacji ruchowych przy ulubionych przebojach. Kolejną atrakcją były wspólne zabawy w sali gimnastycznej. Czas umilał dzieciom dźwięk uwielbianego przez nich akordeonu. 

Wychowankowie Przedszkola im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach uczciły to święto bawiąc się wesoło, śpiewając ulubione piosenki oraz biorąc udział w różnych zabawach integracyjnych. Były też drobne upominki, pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Uroczystość Dnia Przedszkolaka udała się znakomicie, a radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta. 

 

Tekst i zdjęcia: Karolina Malczuk, Przedszkole im. Zaczarowana kraina w Rakowiskach 
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama