Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Piszczac: O bezpieczeństwie podczas Pikniku Rodzinnego

W niedzielę dzielnicowi terespolskiego komisariatu spotkali się z mieszkającymi gminy Piszczac. Podczas Pikniku Rodzinnego zorganizowanego w miejscowości Piszczac Kolonia, funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpieczeństwa oraz zagrożeniach czyhających na osoby starsze, w tym oszustwach popełnianych na ich szkodę. Dodatkową atrakcją był przygotowany przez mundurowych pokaz sprzętu.

W minioną niedzielę odpowiedzieliśmy na zaproszenie Urzędu Gminy w Piszczacu przygotowując stoisko policyjne podczas Pikniku Rodzinnego, który odbył się w miejscowości Piszczac Kolonia. W trakcie przygotowanej dla uczestników pikniku pogadanki, dzielnicowi z terespolskiego komisariatu przedstawili informacje na temat zjawiska przemocy domowej oraz ochronie osób nią dotkniętych, a także oszustwach popełnianych na szkodę seniorów.

Omówione zostały zasady zachowania się w przypadku próby dokonania oszustwa oraz algorytm postępowania po takim zdarzeniu. Mundurowi podali również przykłady takich przestępstw, które zaistniały na terenie powiatu bialskiego. Nie zabrakło też informacji na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Po wykładzie policjanci odpowiadali na cały szereg pytań i wątpliwości słuchaczy.

Podczas festynu policjanci przygotowali również pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Ci młodsi i trochę starsi chętnie oglądali „policyjne gadżety”.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama