Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Młodzież z Terespola sprzątała zakątki swojej miejscowości (film) (galeria)

16 września przy ul. Stacyjnej w Terespolu można było spotkać młodych ludzi uczestniczących w akcji sprzątania własnej miejscowości.

„Sprzątanie łączy ludzi”, a my sprzątamy Terespol wzdłuż i wszerz. Młodzież z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu bardzo licznie zgromadziła się, by posprzątać odcinek od przychodni Medyk aż do Dworca PKP. Jest zapał i zaangażowanie. Mamy worki i rękawice, które zabezpieczyło miasto Terespol, za co serdecznie dziękujemy. Przede wszystkim jest chętna, dobra młodzież naszego miasta, która się w to sprzątanie włączyła – mówił lider akcji prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Miejskiej Terespol Krzysztof Badalski. Nad tą grupą czuwał sympatyk stowarzyszenia, członek Regimentu Artylerii Czarnoprochowej Robert Sebastianiuk.

W tym czasie w innych zakątkach sprzątała również młodzież z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, można było ich spotkać na ul. 3 Maja od granicy państwa do cerkwi prawosławnej, również przy końcach ulicy Czerwonego Krzyża za starą rzeźnią. – Mamy nadzieję, że ten efekt sprzątania przyczyni się do tego, że nasze miasto, które jest i tak piękne, gościnne i przyjazne, jeszcze bardziej będzie świeciło czystością i porządkiem.

Nad grupą przy ul.Czerwonego Krzyża sprawowała opiekę członkini stowarzyszenia Aneta Lipowiecka, natomiast z grupą na ulicy 3 Maja pracowali członkini stowarzyszenia Joanna Romaniuk i sympatyk organizacji Jarosław Masiuk.

Po sprzątaniu zaplanowano ognisko integracyjne przy ognisku z kiełbaskami i muzyką gitarową Eugeniusza Badalskiego. Dla grup sprzątających przygotowano również zadanie stworzenia pięciowersowego limeryka na temat sprzątania.

Tegoroczna akcja Fundacji Nasza Ziemia oparła się przede wszystkim na usuwaniu z terenów miejskich niedopałków i kapsli. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku akcja zakończyła się zbiórką ponad 45 worków śmieci na alei Marzeń.

 

materiał: Radio Biper Terespol
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama