Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Międzyrzecki wiadukt nabiera już kształtów (film)

W Międzyrzecu Podlaskim trwa budowa wiaduktu nad linią kolejową Terespol - Warszawa.

Obiekt budowany jest tuż przy zbiegu ulic Siteńska i Kościuszki. Powstaje konstrukcja, która w przyszłości będzie elementem wschodniej obwodnicy miasta, ale zanim to nastąpi ma przejąć znaczny ruch drogowy z ulic Zahajkowska i Partyzantów, gdzie obecnie przy przejeździe kolejowym tworzą się coraz dłuższe korki.

Symboliczne wbicie pierwszej łopaty pod budowę obiektu odbyło się podczas konferencji prasowej w dniu 17 lipca. Prace wykonuje firma Domost Sp. z o.o., która, jak zapowiadano, ma zakończyć działania przy konstrukcji jeszcze w tym roku, natomiast całe zadanie ma być ukończone w 2025 r.

Mamy dziś wbicie pierwszej łopaty dla inwestycji bardzo ważnej dla mieszkańców Międzyrzeca, ale nie tylko. Trzeba pamiętać, że dzisiaj inaugurujemy budowę wiaduktu nad linią kolejową, ale ważniejsze jest to, że ten wiadukt jest integralną częścią przyszłej wschodniej obwodnicy miasta. To największe w historii miasta finansowe wyzwanie inwestycyjne – mówił wówczas zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk.

Więcej o inwestycji:
Budowa wiaduktu w Międzyrzecu nad linią kolejową Terespol – Warszawa już rozpoczęta (film) (galeria) <<==>> LINK

Wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 31 mln złotych. 19 mln złotych to środki z Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład, 11 mln złotych pochodzi z budżetu Polskich Kolei Państwowych, natomiast pozostałą kwotę zapewni miasto Międzyrzec Podlaski z własnego budżetu.

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcia, film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama