Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W Roskoszy podsumowali akredytowany projekt mobilności młodzieży

30 sierpnia w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy odbyło się spotkanie podsumowujące akredytowany projekt sektora Młodzież, Akcji 1. Mobilność Edukacyjna Programu Erasmus +, finansowanego ze środków Unii Europejskiej. W projekcie, który obejmował dwa działania: „TIK na TAK” i „Eko-regionalnie”, wzięło w sumie udział 48 uczestników oraz 4 liderów z Polski, Litwy i Węgier.

Podczas spotkania uczestnicy dzielili się wzajemnie wrażeniami z realizacji projektu, opowiadali czego się nauczyli, co szczególnie zapamiętali, jakie były główne aktywności projektowe, dlaczego warto jest angażować się w tego typu inicjatywy młodzieżowe. Następnie dyrektor Centrum wręczył młodzieży certyfikaty Youthpass i podziękował za ich zaangażowanie, po czym odbyła się prezentacja rezultatów projektu: zadania z użyciem technologii cyfrowych oraz projekcja filmów instruktażowych. Na zakończenie uczestnicy mogli podzielić się swymi opiniami podczas poczęstunku oraz przeglądania publikacji projektowej i foto-książek, które pozostaną cenną pamiątką zrealizowanych działań i wspólnego pobytu podczas międzynarodowych wymian młodzieży.

Głównym celem działania „TIK na TAK” było nabywanie kompetencji cyfrowych oraz umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi w codziennym życiu młodzieży, integracja i wzajemne zrozumienie między uczestnikami z Polski i Litwy, a także wzmocnienie świadomości europejskiej i budowanie dialogu międzykulturowego. Działanie stanowiło odpowiedź na potrzebę młodego pokolenia swobodnego uczestnictwa w życiu społeczno-kulturowym i obywatelskim, rozwoju osobistego i zawodowego oraz wyrażania własnych ekspresji dzięki nabyciu umiejętności TIK. Międzynarodowa wymiana młodzieży odbyła się w dniach 27.06-04.07.2023r. w ECKiW OHP w Roskoszy.

Głównym celem działania „Eko-regionalnie” było poznawanie przez uczestników i promowanie wśród lokalnej społeczności regionalnego dziedzictwa kulturowego: Południowego Podlasia i Wielkiej Niziny Węgierskiej, poprzez tradycyjne wyroby, rękodzieło i kuchnię regionalną oraz rozwijanie i wzmacnianie postaw ekologicznych u uczestników projektu i w ich społecznościach. Międzynarodowa wymiana młodzieży odbyła się w dniach 19-26.04.2023r. w ECKiW OHP w Roskoszy.

W fazie ewaluacyjnej działania opracowane zostały cztery filmy instruktażowe prezentujące sposoby wykonania potraw regionalnych Południowego Podlasia i Wielkiej Niziny Węgierskiej oraz publikacja projektowa.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z powyższymi rezultatami:

Publikacja projektowa: folder_20str_21x21

Filmy instruktażowe:

 

materiał, tekst, zdjęcia, filmy: Maja Hince, specjalista ds. programów
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama