Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Wypadki z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę!

Wczoraj na terenie powiatu doszło do dwóch wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W pierwszym przypadku kierowca Audi potrącił jadącego przed nim rowerzystę, w drugim motocyklista najechał na zawracającą osobówkę. Tego dnia doszło też do zderzenia dwóch jednośladów na drodze wewnętrznej. Apelujemy o rozwagę!

Do pierwszego ze zdarzeń doszło przed godziną 13.00 na ulicy Orzechowej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Audi 33-latek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go rowerzysty doprowadzając do zderzenia. 69-letni cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Po godzinie 16.00 w miejscowości Zahajki doszło do kolejnego wypadku z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Wstępne ustalenia wskazują, że 28-letni kierowca motocykla m-ki Suzuki najechał na tył zawracającego Audi, za kierownicą którego siedział 39-latek. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca motocykla. Również w tym przypadku kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Godzinę później na drodze wewnętrznej w rejonie ulicy Sidorskiej kierujący motocyklem na łuku drogi zderzył się z rowerzystką. W wyniku zdarzenia kobieta upadła doznając obrażeń ciała. Na szczęście jej obrażenia nie okazały się groźne. W sprawie sporządzony zostanie wniosek do Sądu o ukaranie.

Ustalamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i sytuacji na drodze. Pamiętajmy też, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego to grupa szczególnie narażona na poważne konsekwencje zdarzeń na drodze.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama