Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Janów Podlaski: Stoisko policyjne na „zakończeniu wakacji” w stadninie koni

Choć wakacje powoli dobiegają końca wykorzystujemy ostatnie dni na promowanie zasad bezpieczeństwa. W minioną niedzielę przygotowaliśmy policyjne stoisko na terenie stadniny koni w Janowie Podlaskim, podczas organizowanego tam zakończenie wakacji. Oprócz informacji profilaktycznych i prezentacji sprzętu można było dowiedzieć się tam, jak wygląda służba w Policji oraz dobór do naszej formacji.

Na wszystkich, którzy odwiedzili policyjne stoisko czekało szereg atrakcji. Funkcjonariusze przygotowali pokaz sprzętu wykorzystywanego w służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się sprzęt PZ, w skład którego wchodzą: specjalny kask ochronny, kamizelka przeciwuderzeniowa, pałka szturmowa oraz tarcza ochronna. Wyposażenie jest wykorzystywane między innymi podczas zabezpieczeń imprez masowych.

Najmłodsi i „trochę” starsi chętnie oglądali przygotowane na tą okazję jednostki broni: pistolet maszynowy PM-98, strzelbę Mossberg czy będącego na indywidualnym wyposażeniu policjantów Walthera P99. Dzieci chętnie siadały też za kierownicą radiowozu by zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz zapoznawały się z przygotowanymi dla nich znakami drogowymi dotyczącymi pieszych i rowerzystów.

Jak zawsze wiele emocji wzbudziły konne patrole, które zostały oddelegowane z jednostek na terenie kraju, by na co dzień dbać o bezpieczeństwo wschodniej granicy Państwa.

Na naszym stoisku nie zabrakło też wiadomoci dotyczących bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w sieci. Przygotowaliśmy również informacje dla wszystkich którzy są zainteresowani służbą w Policji. Podczas pikniku mogli dowiedzieć się jakie wymagania należy spełnić by zostać jednym z nas.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama