Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Utwardzone nawierzchnie i mieszkania SIM na nowym osiedlu w Chotyłowie (film)

Na skraju nowego osiedla w Chotyłowie, popularnie zwanego przez mieszkańców "Manhattanem", znajdują się działki budowlane, których właścicielem jest Gmina Piszczac. To właśnie tutaj w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej "SIM Południowe Podlasie" mają powstać mieszkania lokatorskie o preferencyjnych opłatach za użytkowanie.

Do SIM Południowe Podlasie przystąpiło 15 gmin z powiatu bialskiego, radzyńskiego i parczewskiego. Akt notarialny z Krajowym Zasobem Nieruchomości reprezentowanym przez prezesa Arkadiusza Urbana włodarze samorządów podpisali 23 czerwca w Horbowie Kolonii.

Więcej o podpisaniu aktu notarialnego:
https://www.radiobiper.info/2023/06/24/sim-poludniowe-podlasie-wspoltworzy-15-gmin-z-regionu/ <<==>> LINK

Wśród samorządów znalazła się Gmina Piszczac na czele z wójtem Kamilem Kożuchowskim, z którym spotkaliśmy się w miejscu, gdzie mają powstać nowe mieszkania. To nowe osiedle w Chotyłowie, które mieszkańcy określają między sobą „Manhattanem”.

Powstanie tu około 20 mieszkań. Będą to szeregowce przeznaczone dla mieszkańców, ale nie dla tych, którzy nie pracują, a liczą na mieszkanie, ale przede wszystkim dla tych, którzy pracują, a nie stać ich na to, by kupić takie mieszkanie na wolnym rynku – podkreśla wójt Kamil Kożuchowski.

Zgodnie z ideą SIM mieszkania będą dla tych, którzy pracują, ale nie mają możliwości wzięcia kredytu. Mogą natomiast zainwestować w powstające mieszkanie wkładem własnym, a po latach płacenia czynszu przejść do prawa własności lokalu. Czynsz ten będzie określony na preferencyjnych warunkach umożliwiających ekonomiczne dysponowanie posiadanymi finansami.

To bardzo ładne osiedle i szeregowce, które tu powstaną, będą ostatnią linią zabudowy. Dalej jest łąka i rzeka Lutnia, więc będzie to atrakcyjne miejsce na mieszkania – dodaje włodarz.

Do skraju działek będących własnością gminy prowadzi asfaltowa droga.

Jeszcze w tym roku na osiedlu mają powstać kolejne dwie drogi. Dębowa i Parkowa zostaną utwardzone kostką brukową. – To jeden ze wspólnych projektów w ramach Polskiego Ładu, na ponad 5 mln zł. Realizacje utwardzeń bądź przebudowy dróg w Piszczacu Pierwszym, Drugim i Trzecim, Piszczacu Kolonii, Połoskach i Dobrynce. Chcemy, żeby każdy odczuł, że duże ilości środków wpływają do budżetu ze środków rządowych. Pozwolą one na lepszy komfort życia – podaje szczegóły wójt Kożuchowski. – Dążymy do tego, żeby to osiedle stało się wzorem, jeśli chodzi o poprawę estetyki, funkcjonalności i nowoczesnego piękna otoczenia, bo tutaj tworzymy wszystko od podstaw: dzielone są działki, drogi, budowana jest infrastruktura. Żeby było fajne, modelowe, do pokazania.

materiał: Radio Biper Gmina Piszczac
zdjęcie: Radio Biper
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama