Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sąsiedzka potańcówka z dofinansowaniem NIKiDW

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi poinformował o rozstrzygnięciu pierwszej edycji programu "Potańcówki Wiejskie". Wśród pięćdziesięciu dofinansowanych instytucji znalazł się Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej z projektem "Sąsiedzka potańcówka na dechach".

Poprzez realizowanie programu „Potańcówki Wiejskie” Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zamierza wspierać i upowszechniać ideę organizowania spotkań społeczności, dla których osią jest kultura ludowa pochodzenia lokalnego, a także przybliżyć, szczególnie młodemu pokoleniu, wartość rodzimych tradycji oraz ponadczasowość jej elementów. Celem programu jest również wspieranie artystów i wykonawców w kultywowaniu muzyki tradycyjnej polskiej wsi w ujęciu jak najbardziej lokalnym, pielęgnując tym samym własne, miejscowe tradycje muzyczne i taneczne.

Projekt „Sąsiedzka potańcówka na dechach” Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej znalazł się wśród 508 zgłoszonych wniosków i otrzymał 58 punktów zdobywając dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł.

 

materiał, grafika: NIKiDW
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama