Mistrzostwa Polski B Puchar im. Kazimierza Górskiego (film) (galeria)

Kadra LZPN U13 bez porażki zakończyła turniej finałowy reprezentacji WZPN rozgrywanego na terenie Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. W meczu finałowym podopieczni trenera Michała Tusza pokonali zespół Warmińsko-Mazurskiego ZPN 3:0. Zapraszamy do lektury podsumowania tych niezwykle udanych zawodów w wykonaniu naszej młodej reprezentacji.

W pierwszym swoim meczu w ramach turnieju reprezentacja LZPN mierzyła się z zespołem Małopolskiego ZPN. Nasza kadra pokazała się z bardzo dobrej strony i pewnie wygrała 4:0. Mecz został rozegrany na stadionie w Strawczynie, podobnie jak pozostałe spotkania grupowe naszej reprezentacji. Już kolejnego dnia naszych młodych reprezentantów czekał mecz z kadrą Podlaskiego ZPN. Ten mecz to również bardzo dobra, a co najważniejsze skuteczna gra lubelskiej drużyny, która już do przerwy prowadziła 3:1, a w drugiej części gry dołożyła jeszcze jedno trafienie i wygrała równie przekonująco, co dzień wcześniej.

Dużo bardziej wyrównane było starcie z kadrą Dolnośląskiego ZPN. Na przerwę schodziliśmy z przewagą jednej bramki, którą udało się zdobyć w 29. minucie gry po dośrodkowaniu z lewej strony boiska i precyzyjnym wykończeniu wewnętrzną częścią stopy tuż przy słupku. W drugiej połowie mecz również był ciekawy, pojawiło się kilka dogodnych okazji po obu stronach boiska, ale wydawało się, że ekipa trenera Tusza dowiezie skromne prowadzenie do końcowego gwizdka. Tak się jednak nie stało, gdyż w 78. minucie świetną indywidualną akcją zaskoczył nas jeden z rywali. Mecz zakończył się wynikiem remisowym, który dał nam prawo gry w meczu o pierwsze miejsce w finałach B.

W meczu o puchar emocje weszły na najwyższy możliwy poziom, ale na szczęście nasz zespół szybko obniżył temperaturę tego spotkania i już w pierwszej połowie zdołał sobie wypracować dwubramkową przewagę. Druga połowa to kontrola gry i komfort wyprowadzania groźnych akcji z kontrataku. Trzeba też przyznać, że przeciwnicy wypracowali sobie kilka sytuacji, ale nie byli w stanie zamienić ich na gole. Za to ekipa z Lubelszczyzny dorzuciła jeszcze jedno trafienie i do końca utrzymała koncentrację w szykach obronnych dzięki czemu zasłużenie wygrała ten mecz i zdobyła puchar za 1. miejsce.

Warto podkreślić, że nasi zawodnicy otrzymali również wyróżnienia indywidualne – królem strzelców turnieju został Jakub Kupiec, który zgromadził aż 5 trafień dla naszego zespołu, a ponadto najlepszym zawodnikiem całych zmagań został wybrany Krzysztof Ciepielewski. Radości po końcowym gwizdku nie krył pierwszy trener naszej kadry Michał Tusz„Dziękuje, że miałem i dalej mam przyjemność pracować przy reprezentacjach Lubelskiego ZPN w rocznikach 1999, 2001, 2003, 2008, 2010, a także współpracować z kadrami 2007, 2009 i 2011. Wielkie brawa należą się trenerom pracującym na co dzień w klubie z zawodnikami, którzy są powoływani do reprezentacji. To jest WASZ wielki sukces. Wspólnie dla dobra zawodników – to MY mamy obowiązek spełniać ich marzenia. Gratuluje i dziękuje”.

Lubelski Związek Piłki Nożnej również serdecznie gratuluje wszystkim osobom zaangażowanym i dbającym o rozwój naszych reprezentacji.

Wielkie brawa także dla samych zawodników, którzy od pierwszego do ostatniego meczu dawali z siebie maksimum. Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy za niewyobrażalną dawkę pozytywnych sportowych emocji.

Przypominamy, że wszystkie mecze naszej drużyny U13 były transmitowane na kanale ŚZPN. Wszystkich zainteresowanych, którzy nie mogli oglądać turnieju na żywo zapraszamy do zapisu relacji z poszczególnych meczów:

Lubelski ZPN – Małopolski ZPN

Warto zaznaczyć, że czterech zawodników MKS Podlasie Biała Podlaska brało czynny udział w powyższych mistrzostwach: Alan Korczak, Wiktor Sobechowicz, Paweł Zaniewicz i Szymon Masarz, którzy na co dzień są trenowani przez trenera Bogusza Sucheckiego.

materiał: Lubelskie ZPN Oddział w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Michał Tusz Biuro Lubelskiego ZPN Oddział w Białej Podlaskiej
 opracowanie: Gwalbert Krzewicki