Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Bieżnia lekkoatletyczna przy bialskiej „Dziewiątce” już otwarta (film) (galeria)

22 czerwca na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej nastąpiło uroczyste otwarcie bieżni lekkoatletycznej, któremu przewodniczył prezydent miasta Michał Litwiniuk.

Boisko sportowe przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Szkole Podstawowej nr 9  przy ul.Zygmunta Augusta w Białej Podlaskiej zostało wzbogacone o bieżnię lekkoatletyczną, która stwarza nowe możliwości i jest świetną ofertą sportową dla uczniów i wszystkich użytkowników obiektu.

Jej oficjalnego otwarcia dokonał w dniu 22 czerwca włodarz miasta w towarzystwie przedstawicieli władz lokalnych i społeczności szkolnej. – Powstała bieżnia poliuretanowo – gumowa z przepuszczalną nawierzchnią o długości 333,33 m. Trzy okrążenia dają równy kilometr. Jest też dodatkowy, piąty, prosty tor boczny o długości 130 m oraz trawiaste nasadzenia. To kompleksowa inwestycja o wartości ponad 850 tys. złotych sfinansowanych w całości z budżetu miasta – przybliża szczegóły inwestycji prezydent Michał Litwiniuk.

Inwestycja powstała na podstawie Budżetu Obywatelskiego na podstawie wniosku złożonego przez nauczyciela wychowania fizycznego tej szkoły i radnego miasta Biała Podlaska Roberta Woźniaka.

Piękne święto. Modernizujemy naszą miejską sportowo – rekreacyjną infrastrukturę, która nie tylko dzieciom, uczniom szkoły, służy, bo także poza godzinami pracy szkoły na przykład mieszkańcom pobliskiego osiedla. Dziś można pozazdrościć wszystkim sportowcom takich warunków do dbania o własne zdrowie, a nauczycielom komfortowych warunków do prowadzenia zajęć – podsumowuje włodarz.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama