Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Diecezja siedlecka: Pudełka Szczęścia trafiły do dzieci

750 „Pudełek Szczęścia” przekazała dzieciom w trudnej sytuacji materialnej Caritas Diecezji Siedleckiej. To prezent z okazji Dnia Dziecka. Pomoc dzieciom i młodzieży jest jednak dużo większa - organizacja wspiera przez cały rok - poprzez programy stypendialne, świetlice, kolonie i różne działania w Centrach Wolontariatu i Szkolnych Kołach Caritas.

Pamiętamy w Dniu Dziecka o wszystkich dzieciach, a szczególnie tych, które mają mniej okazji do dziecięcej radości. Chcielibyśmy, abyście mogły przeżyć pięknie swoje dzieciństwo – mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

W każdym „Pudełku Szczęścia” znalazły się: pluszak i słodycze (mus owocowy, bakalie, wafelek zbożowy, sok, draże, gumy, żelki, wafelki, mamba, lizaki). Prezenty sfinansowały Caritas Polska i Caritas Diecezji Siedleckiej.

Caritas Diecezji Siedlecka obejmuje dzieci swoją pomocą poprzez:

– programy stypendialne „Dwa Talenty” i „Skrzydła” – dzięki pomocy finansowej, pozwalają one rozwijać zainteresowania dzieciom potrzebującym i utalentowanym, a także umożliwiają ich edukację na odpowiednim poziomie

– wsparcie dla dzieci i ich rodzin poprzez działalność świetlic – w diecezji siedleckiej prowadzone są 3 takie placówki, które zapewniają dzieciom pomoc w nauce, rozwoju i organizują im czas wolny

– kolonie dla dzieci – zeszłoroczne wakacyjne wyjazdy dla dzieci polskich i ukraińskich, oprócz wypoczynku i różnych form spędzania czasu, miały także charakter specjalistyczny. Odbywały się na nich warsztaty psychologiczne z psychologiem z UNICEF skierowane do dzieci z Ukrainy i specjalistyczne zajęcia „Ratownicy Marzeń” z udziałem instruktorów z Caritas Polska.

– działania w Szkolnych Kołach Caritas – uczniowie pomagają zarówno na terenie szkoły, jak i w środowisku lokalnym i w parafii, m.in. biorą udział w zbiórkach żywności, zbiórkach pieniężnych na rzecz potrzebujących, chorych czy niepełnosprawnych dzieci

– działania w Centrach Wolontariatu – wolontariusze Caritas w różnym wieku, pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji oraz biorą udział w różnych akcjach.


materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst i zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama