Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dzień Otwarty w bialskiej jednostce policji (galeria)

Za nami Dzień Otwarty w bialskiej komendzie. Wszyscy zainteresowani mogli uzyskać informacje o zatrudnieniu w Policji oraz warunkach przyjęć. Dodatkowo na osoby, które wczoraj odwiedziły jednostkę czekało mnóstwo atrakcji. Nowoczesne motocykle, radiowozy, sprzęt wykorzystywany przez mundurowych, spotkania z technikiem kryminalistyki, policjantem bialskiej drogówki czy pokaz przygotowany przez przewodników psów służbowych.

Wczoraj bialska komenda otworzyła swoje drzwi na odwiedzających nas gości. W ramach Dnia Otwartego wszyscy, którzy są zainteresowani służbą w Policji mogli uzyskać informacje dotyczące wymogów jakie należy spełnić, by zostać jednym z nas. Dowiedzieli się, gdzie należy złożyć dokumenty, a także poznali aktualne terminy przyjęć.

Funkcjonariuszka Zespołu Kadr i Szkolenia bialskiej komendy. Opowiadała o przebiegu poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz niezbędnej dokumentacji, a także strukturze bialskiej jednostki. Uczniowie mogli obejrzeć również filmy opowiadające o służbie w Policji.

Poza tym wszyscy, którzy postanowili skorzystać z zaproszenia mieli okazję dowiedzieć się wiele o pracy policjantów poszczególnych wydziałów. Chętni mogli spotkać się z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusz wyjaśnił do czego służą wszystkie przedmioty, z których korzysta się przy zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych. Przedstawił też niektóre sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów biologicznych, mechanoskopijnych i traseologicznych.

Odwiedzający mogli również spotkać się z policjantem bialskiej drogówki oraz mundurowymi z prewencji, którzy przedstawili sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Dodatkową atrakcją było spotkanie z przewodnikami psów służbowych i ich pupilami. Funkcjonariusze przygotowali krótki pokaz umiejętności policyjnych czworonogów. Chętni mogli również zobaczyć najnowsze radiowozy i motocykle będące na wyposażeniu naszej jednostki.

Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Zarówno uczniów klas mundurowych z terenu powiatu, jak też osób chętnych wstąpieniem do naszej formacji.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama