Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Dzień kolorowej skarpetki w Woskrzenicach Dużych

W dniu 21 marca społeczność Szkoły Podstawowej w Woskrzenicach Dużych obchodziła wspólnie Światowy Dzień Zespołu Downa, zwany też Dniem kolorowej Skarpetki.

Światowy Dzień Zespołu Downa nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Data obchodów tego święta jest symboliczna. Przypada ono na 21 dzień trzeciego miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21 parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej.

Celem obchodzonego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tej wady genetycznej, propagowanie praw i dobra ludzi z Zespołem Downa oraz integracja z nimi. Kolorowe skarpetki to symbol solidarności z chorymi. Dopełnieniem obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest założenie dwóch niepasujących skarpetek, symbolizujących niedopasowane chromosomy.

 

Cała Szkoła Podstawowa, Punkt i Oddział Przedszkolny w Woskrzenicach Dużych wzięła udział w tej akcji, aby okazać solidarność i wsparcie osobom chorym na Zespół Downa. Zachęcamy wszystkich do pomagania i wspierania tych osób w pokonywaniu wszelkich barier.

 

materiał: SP w Woskrzenicach Dużych
tekst: Marta Panasiuk
zdjęcia: Katarzyna Zalewska
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama