Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Świąteczna biesiada kół gospodyń wiejskich gminy Tuczna w Wiskach (film) (galeria)

W dniu 28 stycznia w Wiskach odbyła się pierwsza integracyjna biesiada kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Tuczna połączona z opłatkiem i kolędowaniem.

W spotkaniu wzięli udział m.in. wójt gminy Tuczna Zygmunt Litwiniuk i jego zastępca Krzysztof Skrodziuk, przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Sokołowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Bialskiego Mariusz Kiczyński. – Obyśmy tym pierwszym spotkaniem rozpoczęli cykl spotkań, biesiad i integracji w naszej gminie – wyraził nadzieję wójt Litwiniuk dziękując organizatorom za ciepłe przyjęcie i składając życzenia noworoczne wszystkim zebranym.

Wydarzenie, w którym uczestniczyli przedstawiciele kół gospodyń wiejskich z terenu gminy, uświetnił swoim występem zespół „Tęcza” z Dąbrowicy Dużej.

Na ten radosny czas, trzymając opłatek w dłoni, życzmy sobie tego, co dyktuje nam serce. Nie ograniczajmy się do tradycyjnych życzeń i przetartych słów. Życzmy sobie nieba i wolności ducha, jaką daje nam Jezus Chrystus – mówiła Bożena Kołtun, przewodnicząca KGW w Choroszczynce.

Zgromadzonych na uroczystości mieszkańców gminy gościły w swoich progach członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Wioskowianki” z Wisek. To one zadbały o wyjątkowy nastrój wydarzenia. Smaczny poczęstunek zapewnili wspólnie przedstawiciele dziesięciu kół gospodyń z terenu gminy Tuczna w formie własnego wkładu koszyczkowego w imprezę. – Nasze koło powstało w marcu ubiegłego roku, więc działamy niespełna rok, ale już zjednoczyliśmy ludzi. Założeniem było, byśmy nie siedzieli w domach, w czterech ścianach, żebyśmy wyszli i tak też się stało – podkreśla przewodnicząca „Wiskowianek” Dorota Hołownia zaznaczając, że właśnie podczas takich spotkań jak to dzisiejsze członkowie koła mają okazję uczyć się od innych kół, z którymi współpracują.

KGW w Wiskach jest najmłodszą tego typu organizacją na terenie gminy Tuczna. – 12 kół gospodyń na 8 sołectw to sukces. Aktywność się pobudza dzięki środkom, które koła gospodyń mogą pozyskać. Te środki, które można spożytkować w różny sposób, motywują do wspólnego działania – zauważa włodarz gminy. – W początkowych latach funkcjonowania koła uzupełniały brakujący sprzęt w świetlicach, wykonywały remonty, natomiast, jak sądzę, doszliśmy już do tego momentu, gdy koła będą mogły też zróżnicować działalność, skupić się na kulturze, dostępie do kina czy teatru, zajęciach z dziećmi. Mamy szereg możliwości, bo nowo powstała Spółdzielnia Socjalna zakupiła autokar, jesteśmy więc niezależni i możemy sobie pozwolić na wyjazdy. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Tuczna
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama