Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Relacja z Szachowego Grand Prix Terespola (galeria)

Dnia 11 grudnia 2022 r. odbyło się dawno oczekiwane Grand Prix Terespola w szachach. Po prawie dwuletniej przerwie związanej z pandemią i covidem oraz innymi przeciwnościami wróciliśmy do rywalizacji szachowej. Podczas otwarcia turnieju uczciliśmy minutą ciszy naszego zmarłego kolegę i przyjaciela Marka FERENSA. W przyszłym roku planowane jest zorganizowanie turnieju szachowego Jego imienia. Zostanie to ogłoszone bliżej rocznicy odejścia naszego kolegi.

Mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych na turniej przybyło 18 zawodników, byli to gracze z Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego i Terespola. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach, open i do lat 14.

Kategorię open i w cały turniej zwyciężył terespolanin i wielokrotny mistrz Terespola z lat wcześniejszych Witold Pytka, drugi był Bogdan Celiński z Białej Podlaskiej, trzeci nasz zasłużony szachista Janusz Sałtrukiewicz.

W kategorii do lat 14 zwyciężył też terespolanin Krzysztof Gołębiowski, drugie miejsce zajął Andrzej Pietkiewicz z Międzyrzeca Podlaskiego, trzeci był Wojciech Niedziółko z Terespola.

Najmłodszym zawodnikiem był Jan Gołębiowski lat 6, a najstarszym Janusz Sałtrukiewicz lat 81.

Nagrodzeni otrzymali okazałe puchary, książki o Terespolu i magnesy przedstawiające nasze miasto. Wszyscy uczestnicy Grand Prix otrzymali pamiątkowe dyplomy. W przerwie rozgrywek gracze raczyli się słodkim poczęstunkiem, owocami ciepłą kawą i herbatą oraz napojami.

Jeżeli nie będzie żadnych przeszkód w przyszłym roku planujemy rozegrać kilka turniejów szachowych.

Dziękujemy grafikowi Waldemarowi Bujalskiemu za projekt dyplomu i plakatu, Miastu Terespol, MOK Terespol oraz Klubowi Szachowemu MOK „Debiut” Terespol za nagrody i realizację turnieju.

Zapraszamy na zajęcia szachowe we wtorki w godz. 17-19 do sali w nowym budynku MOK przy terenie rekreacyjnym ,,Konowica

 

materiał: MOK Terespol
tekst i zdjęcia: Łukasz Pogorzelski MOK Terespol / Sławomir Leszek
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama