Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Panele edukacyjne w Leśnej Podlaskiej (galeria)

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej cyklicznie organizuje dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych Panele Edukacyjne, podczas których za pomocą metod warsztatowych przekazywana jest wiedza, a uczniowie doskonalą umiejętności. Panele są także częścią doradztwa zawodowego i mają pomóc ósmoklasistom w podjęciu decyzji odnośnie dalszej ścieżki kształcenia.

W bieżącym roku szkolnym Panele Edukacyjne w leśniańskiej szkole odbyły się już 2-krotnie: 18 października oraz 15 grudnia i wzięło w nich udział prawie 120 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Platerowie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej oraz Szkoły Podstawowej w Leśnej Podlaskiej.

Ósmoklasiści uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach praktycznych z zakresu weterynarii, gastronomii, architektury krajobrazu, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, a także rolnictwa. Zaproponowano również zajęcia laboratoryjne z języka angielskiego zawodowego, chemii i fizyki.

Pod okiem nauczycieli Zespołu Szkół w Leśnej Podlaskiej uczniowie wykonywali określone zadania zawodowe, tematem których były m. in.: układ elektryczny ciągnika rolniczego, wykorzystanie druku 3D w rolnictwie, ćwiczenia z użyciem narzędzi i sprzętu weterynaryjnego, doświadczenia chemiczne i fizyczne, gry doskonalące umiejętności językowe, zagadnienia dotyczące pszczelarstwa oraz przygotowywania deserów z użyciem owoców, a także samodzielne wykonywanie dekoracji bożonarodzeniowych.

Ponadto młodzież mogła porozmawiać z nauczycielami i uczniami z Leśnej Podlaskiej, zapoznać się z funkcjonowaniem i bazą dydaktyczną szkoły, warunkami kształcenia w poszczególnych zawodach.

Ze względu na duże zainteresowanie szkoła planuje już kolejne Panele Edukacyjne, które odbędą się w II okresie roku szkolnego 2022-2023.

 

materiał: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Marta Rudowska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama